Edukacja

10 pojęć ekonomiczych, które każdy powinien znać

10 POJĘĆ EKONOMICZYCH, KTÓRE KAŻDY POWINIEN ZNAĆ

Staramy się regularnie rozwijać Waszą wiedzę dotyczącą ekonomii i finansów. Na początku stworzyliśmy Alfabet Finansowego Siłacza. Postanowiliśmy jednak rozwinąć trochę ten aspekt. Tym razem zbierzemy jeszcze raz i usystematyzujemy Waszą widzę. Przedstawimy 10 pojęć ekonomicznych, które powinien znać każdy.

Dlaczego warto znać pojęcia ekonomiczne?

Rozmaite pojęcia z zakresu ekonomii i finansów to nie jest sucha teoria. Są to aspekty, które pomagają zrozumieć otaczający świat. Dzięki poznaniu podstawowych mechanizmów będziecie w stanie samodzielnie ocenić, dlaczego ceny rosną albo jak wygląda sytuacja na rynku pracy. Wbrew pozorom są to bardzo użyteczne informacje. Ekonomii nie trzeba uczyć się na pamięć. Wystarczy spróbować ją zrozumieć. Nie ma znaczenia, jak nazywa się jakiś paradoks. Wystarczy wiedzieć, dlaczego ceny danych produktów mogą rosnąć.

10 pojęć ekonomicznych, które powinien znać każdy.

Poniżej przedstawimy najważniejsze pojęcia ekonomiczne, które powinien znać każdy. Wszystkie te pojęcia zostały opisane w odrębnych artykułach w sposób, prosty, czytelny i wyczerpujący.

Dlaczego warto uczyć się ekonomii?

Ekonomia to nauka i ścisła i humanistyczna. Łączy w sobie te 2 zagadnienia. Znajomość ekonomii pozwala lepiej odnaleźć się w otaczającym nas świecie. Pozwala zrozumieć zachodzące procesy. Tak naprawdę podstawy ekonomii powinny być wprowadzane już we wczesnych etapach edukacji. Często znajomość ekonomii bywa ważniejsza niż znajomość innych aspektów, o których można nauczyć się w szkole.

10 pojęć ekonomicznych, które powinien znać każdy – podsumowanie

Ten krótki artykuł zebrał w jednym miejscu 10 pojęć ekonomicznych, które powinien znać każdy. Jest to oczywiście nasze subiektywne zdanie i pewnie każda osoba zajmująca się finansami i ekonomią mogłaby wybrać swój własny TOP 10. Staraliśmy się jednak, aby te pojęcia były dość uniwersalne i dotykały swoim zakresem różnych dziedzin. Są pojęcia ogólne, ale też związane z rynkiem pracy, finansami publicznymi czy podatkami. Oczywiście absolutny must have to popyt i podaż. Wydaje się, że te 2 pojęcia muszą znaleźć się w każdym tego typu zestawieniu, gdyż stanowią punkt wyjścia do zrozumienia otaczającego świata gospodarczego. Można powiedzieć, że od popytu i podaży wszystko się zaczęło i to na nich wszystko się kończy 😊 Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapomnieliśmy o jakimś pojęciu? Co Waszym zdaniem powinno znajdować się w TOP 10? Zachęcamy do dyskusji.

PS. jeśli interesuje Was jakieś zagadnienie ekonomiczne to napiszcie w komentarzu o czym chcielibyście przeczytać.

Polecamy także inne nasze artykuły:

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...