Edukacja

Adquesto

adquesto

Słyszeliście pewnie ostatnio o nowym sposobie płatności za treści w Internecie. Rynek zrewolucjonizowała usługa Adquesto. Postaramy się przedstawić zasady funkcjonowania tej usługi, która ma pewne zalety zarówno dla wydawców jak i czytelników.

Płatność za treści w Internecie

Wielu osobom wydaje się, że treści w Internecie są całkiem darmowe. Skoro płacą abonament za Internet to dostęp do wszystkich zasobów powinien być darmowy. Jednak w rzeczywistości jest inaczej. Nic nie jest darmowe i wydawcy – blogerzy i portale angażują czas i środki w tworzenie treści. Powszechne Adblocki (tak sam z niego korzystam) sprawiają, że wpływy z reklam są coraz niższe. Dodatkowo  użytkownicy sieci starają się na wszelkie możliwe sposoby obchodzić „płacenie za treść”.

Jak działa Adquesto?

Ta usługa może zrewolucjonizować rynek płatności za dostęp do treści w sieci. Po wejściu na stronę z interesującą Nas treścią wyskakuje nam reklama i krótkie pytanie dotyczące treści, którą zobaczymy. Jeśli odpowiemy na zadane pytanie to odblokuje się Nam dostęp do dalszej części artykułu. W ten prosty sposób (zajmujący maksymalnie 5 sekund) otrzymujemy darmowy dostęp do treści a wydawca dostaje zapłatę od reklamodawcy, który ma pewność że jego przekaz dotarł do odbiorcy.

Zalety Adquesto dla wydawców

Największą zaletą jest to, że wydawcy otrzymają zapłatę za przygotowaną przez nich treść. Dodatkowo instalacja wtyczki reklamowej jest prosta i szybka. Zaletą jest także to, że póki co Adquesto jest odporne na Adblocki co zwiększa szansę na zysk.

Zalety Adquesto dla Internautów

Internauci odpowiadając na pytanie otrzymują w pełni legalny dostęp do treści. Jest to o tyle dobre, że usługa pozwala „zarobić” na dostęp do interesujących ich artykułów. W przeciwieństwie do portali oferujących jedynie płatny dostęp Adquesto daje możliwość korzystania bez konieczności wydawania pieniędzy. HBO, Canal+, Netflix  czy Gazeta Wyborcza oferują dostęp jedynie po opłaceniu abonamentu. Dzięki Adquesto nie muszisz płacić – wystarczy rozwiązać proste zadanie.

Adquesto – zagrożenia

Zagrożeniem dla usługi może być odpływ czytelników. Jednak wszystko zależy od branży i jakości portalu. W bardzo konkurencyjnej branży czytelnicy mogą wybrać portale oferujące jedynie „bezpłatny” dostęp. Innym zagrożeniem będą programiści, którzy już pewnie starają się stworzyć ulepszonego Adblocka.

Adquesto opinie

Czy Adquesto się przyjmie na rynku? Jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby to ocenić. Na pewno jest to coś bardzo ciekawego, co warto obserwować. Jeśli wielu wydawców zdecyduje się na wprowadzenie takiej formy płatności to rozwiązanie na pewno się przyjmie – w takiej sytuacji portale nie powinny się obawiać odpływu czytelników.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tej usługi? Waszym zdaniem ma szanse się przyjąć? Będziecie klikać w reklamy, aby dostać dostęp do treści a może taka funkcja spowoduje, że przestaniecie odwiedzać dany portal?

Zachęcamy do dyskusji w komentarzach i na naszym Facebookowym profilu.

Chcielibyście zarabiać więcej? O tym jak negocjować podwyżkę dowiesz się z naszego artykułu.

Aby zarabiać więcej można także przejść z umowy o pracę na B2B – o tym, ile możesz zyskać dowiesz z innego naszego artykułu.

Ile pieniędzy potrzeba do godnego życia? O tym przekonasz się czytając artykuł – Ile kosztuje życie w Polsce?You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...