Edukacja

Łukasz Skórski – biegi przeszkodowe

Łukasz Skórski - Runmageddon start

Prowadzenie bloga finansowego daje możliwości wspierania ciekawych projektów. Kilka dni temu, zwrócił się do nas Łukasz Skórski, który prosi o wsparcie finansowe. Wsparcie, które umożliwi mu wzięcie udziału w prestiżowych zawodach na najwyższym szczeblu. Łukasz uprawia biegi przeszkodowe.

Co mówi o sobie Łukasz Skórski?

Już od najmłodszych lat wykazywałem ponadprzeciętne zdolności sportowe. Jako uczeń Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Troszynie wygrywałem biegi uliczne i przełajowe w naszym regionie, a także reprezentowałem szkołę w piłkarskich zawodach. Po zakończeniu Szkoły Podstawowej, wyjechałem do Szczecina. Tam rozpocząłem edukację w VIII Liceum Ogólnokształcącym, o profilu sportowym i rozwijałem się piłkarska w MKS Pogoń Szczecin.Łukasz Skórski - biegi przeszkodowe

Kariera piłkarska

W czasie Liceum kilkukrotnie byłem powoływany na Konsultacje Reprezentacji Kadry Polski U 15, 16, 17. Z Juniorską drużyna Pogoni Szczecin wywalczyłem Brązowy Medal na Olimpiadzie Młodzieży Mistrzostw Polski w Wałbrzychu. Jeszcze będąc uczniem podpisałem swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Ekstraklasową drużyną Pogoni, w której to parę lat później debiutowałem, jako zawodnik w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

W kolejnych latach grałem w następujących klubach: Rega Trzebiatów, Kotwica Kołobrzeg i Dąb Dębno. Następnie wyjechałem na kilka lat do Niemiec, gdzie grałem w półprofesjonalnych klubach.

Przygoda z OCR

Pod koniec 2016 roku wróciłem do kraju i zacząłem nową przygodę, z szybko rozwijająca się dyscypliną w Polsce, jaką jest bieganie przeszkodowe, pod patronatem OCR Polska.

Dzisiaj jestem jednym z czołowych zawodników biegów przeszkodowych w kraju. Przez ostatni rok wywalczyłem minimum kwalifikujące na mistrzostwa Europy i Świata, które odbędą się Grecji i Londynie.

Co to jest OCR?

OCR są to biegi przeszkodowe, dyscyplina od kilku Łukasz Skórski - przeszkodylat rozwijająca się bardzo szybko na świecie oraz w Polsce. Warto dodać, że Polska jest bardzo licznie reprezentowana na mistrzostwach Europy i Świata – osiągamy tutaj coraz lepsze wyniki. Czuję się zobowiązany startować na arenie międzynarodowej, skoro wyróżniam się na naszym polskim „podwórku”.

Federacje OCR z całego świata dążą do tego, aby Wprowadzić biegi przeszkodowe na Igrzyska Olimpijskie co z pewnością przełoży się na wzrost zainteresowania sponsorów.

Sukcesy – biegi przeszkodowe

Moje sukcesy, jakie osiągnąłem od stycznia 2018 roku do dziś:

 • I miejsce Wolf Extreme Szczecin
 • Liga Runmageddon 6 km i 12 km Poznań, Wrocław, Gdynia, Gdańsk, Warszawa, top elita mężczyzn, zdobyte minimum na mistrzostwa Europy w Danii i świata w Londynie
 • Terenowa masakra Choszczno IV miejsce w kategorii open mężczyzn i I miejsce w kategorii wiekowej
 • Spartan race Slowacja Trifecta week top 10 w kategorii wiekowej i zdobyte minimum na mistrzostwa świata w Grecji
 • Survival Poznań IV miejsce open
 • Dziki rejs Kołobrzeg I miejsce open mężczyzn
 • Dziki weekend Police 3 biegi 5-7,5-10 km V miejsce w kategorii wiekowej
 • Wolf Race Trzcianka III miejsce open mężczyzn
 • Survival Wrocław 12km – III miejsce, 6km- I miejsce ,3 km -III miejsce
 • Sochaczew, piaty bieg cichociemnych II miejsce open
 • Spartan race Berlin I miejsce open na 12 km i minimum na mistrzostwa świata w Grecji

Czym zajmujesz się w życiu codziennym?

W życiu codziennym pracuję jak barber w jednym z salonów fryzjerskich dla panów w Myśliborzu – jest to nie tylko moja praca, ale także pasja.

Jakiej kwoty pieniędzy potrzebujesz?

Na wyjazd do Londynu i Grecji potrzebuje około 7 000 zł, cześć z tej kwoty zostanie przeznaczona na loty i dojazd, cześć na zakwaterowanie podczas zawodów, a pozostała kwota na sprzęt sportowy. Potrzebne mi są także trailowe buty, techniczna odzież biegowa, muszę zakupić również niezbędne podczas startów suplementy diety.

Zbiórka pieniędzy, która przybliży mnie do realizacji moich sportowych ambicji i planów na kończący się rok wciąż trwa, jeśli chcecie mnie wesprzeć to podaję linka do zrzutki:

https://zrzutka.pl/hxbwwj

Jeśli znacie kogoś, kto mógłby pomóc Łukaszowi w realizacji jego marzeń to prosimy o kontakt. Wielkim wsparciem będzie także udostępnienie i podanie dalej w mediach społecznościowych tego tekstu.

You Might Also Like

No Comments

  Leave a Reply

  Captcha loading...