Edukacja

Cel zawodowy

cel zawodowy

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad własnym celem zawodowym? Cel zawodowy to wbrew pozorom bardzo ważny element dobrego CV. Wręcz obowiązkowy, który pozwoli Ci się wyróżnić z tłumu. Czasami wymiennie słyszy się o podsumowaniu zawodowym. No dobra, o co w tym chodzi?

Cel zawodowy w CV

Podsumowanie zawodowe to streszczenie w kilku słowach bądź zdaniach twoich dokonań oraz aspiracji. Dobry cel zawodowy powinien być krótki (max 3-5 zdań) i jasno określać najważniejsze informacje o tobie dla przyszłego pracodawcy. Powinien zawierać twoje dokonania oraz stronę, w którą chcesz podążać podczas nowych codziennych wyzwań zawodowych.

Dlaczego powinieneś umieścić cel zawodowy w CV?

Odpowiedź jest prozaiczna. Żeby się wyróżnić. Wiesz ile CV dziennie przelatuje przez ręce rekrutera? Kilkadziesiąt, czasami nawet i 100. W tym gąszczu znajdują się mniej lub bardziej wartościowe osoby dla danego pracodawcy, a rolą rekrutera jest je znaleźć. Dzięki dobrym celom zawodowym tożsamym z potencjalnym pracodawcom będziesz o krok bliżej niż inni. Te kilka zdań to twoje być lub nie być. Jeśli zwrócisz uwagę rekrutera to jest szansa, że zadzwoni właśnie do ciebie.

Gdzie umieścić cel zawodowy?

Dobre CV jest podzielone na sekcje. Każda z nich dotyczy czegoś innego, doświadczenia czy edukacji. Dobrym miejscem na umieszczenie celu jest sekcja „Dane osobowe”. To właśnie na końcu tej sekcji rekruter jak powróci do przeglądania zgłoszeń powinien znaleźć podsumowanie twojej osoby.

Co zamieścić w tej sekcji?

Przede wszystkim masz mało miejsca (3-5 zdań). Umieść w niej to kim jesteś oraz jakie masz doświadczenie zawodowe do tej pory. Zamieść informacje o tym dlaczego szukasz pracy, jakie masz plany na najbliższe lata oraz opisz pokrótce swoje największe osiągnięcie zawodowe.

Energiczny i pełen zapału manager z kilkuletnim doświadczeniem w zarządzaniu 10-osobowym zespołem. Zwiększyłem wydajność linii produkcyjnej o 20% w ostatnich 2-latach. Poszukuję nowych wyzwań i możliwości rozwoju zawodowego.

Podsumowanie

Jak więc widzisz cele zawodowe są istotnym elementem całej układanki jaką jest dobrze napisane CV. Nie zapominaj o nich, pomimo, że wydają się dość błahe. Te kilka zdań może sprawić, że właśnie ciebie wytypuje rekruter i zaprosi do współpracy.

Zapraszamy rówież do zapoznania się z:

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...