Gospodarka

Co się wydarzyło w Arłamowie?

co się wydarzyło w Arłamowie

Klęska Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Rosji stała się faktem.

Rozbudzone nadzieje kibiców na dobry wynik i wielka klapa. Tak wyglądał występ polskich piłkarzy na Mistrzostwach Świata. Wszyscy zastanawiamy się, dlaczego piłkarze zagrali tak słabo. W spotkaniach z Senegalem i Kolumbią zostali zdeklasowani. Zabrakło walki, ambicji i przede wszystkim umiejętności…

Lewandowski, Piszczek, Zieliński, Szczęsny, Milik czy Bereszyński reprezentują znane europejskie kluby i są w nich ważnymi postaciami. Nie można więc powiedzieć, że mamy słabszych piłkarzy niż Szwecja, Dania, Senegal czy Rosja.

Co spowodowało tak kiepski występ?

W Internecie pojawia się wiele informacji dotyczących przygotowań w Arłamowie. Wszystkie sprowadzają się do tego, że przygotowania nie przebiegały w książkowy sposób…

Co się wydarzyło w Arłamowie – przypuszczenia

Nie mamy oficjalnego potwierdzenia tych informacji, ale coraz większa liczba źródeł na Twitterze i Wykopie o nich wspomina, dlatego wymienimy je.

  • prawdopodobnie w Arłamowie doszło do eskalacji konfliktu na linii Robert Lewandowski – Jakub Błaszczykowski (mówi się, że Piszczek, Fabiański i Krychowiak stanęli po stronie Błaszczykowskiego). Mogliśmy obserwować wyraźny podział na „starą gwardię” i „młodych gniewnych”. Grupy nie chciały się integrować.
  • 3 czerwca urodziny obchodzili Łukasz Piszczek i Łukasz Teodorczyk. Świętowanie trwało podobno do białego rana w hotelowym klubie, a już kolejnego dnia Adam Nawałka ogłaszał skład reprezentacji na MŚ.
  • 4 czerwca kontuzji barku doznał Kamil Glik – czy miała ona związek z urodzinami kolegów?
  • Robert Lewandowski ponoć postawił ultimatum, że zrezygnuje z występów w kadrze, jeśli zabraknie w niej Sławomira Peszki.
  • Kamil Glik i Maciej Rybus otwarcie krytykowani selekcjonera i jego decyzje taktyczne.

Sami zastanawiamy się, czy to wszystko jest możliwe…

Wakacje Roberta Lewandowskiego

Użytkownicy reddita dotarli do informacji, że nasz kapitan zarezerwował hotel w Chorwacji 2 dni po meczu z Japonią. Czyżby Robert nie wierzył w wyjście z grupy? Mamy świadomość, że rezerwacja nie jest zobowiązująca, ale daje do myślenia.

Jaki ma to związek z finansami?

PZPN, a także polskie kluby otrzymują olbrzymie środki od FIFA za udział w MŚ.

Za sam udział w MŚ federacje otrzymają 8 mln USD, za awans do 1/8 finału 12 mln USD, za awans do ćwierćfinału 16 mln USD. Mistrz Świata zarobi 35 mln USD. Oczywiście osobną kwestią są premie od sponsorów, które mogą być znacznie większe. Mówi się, że roczne wpływy sponsorskie PZPN przekraczają 100 mln zł.

Dotkliwa porażka miała więc także wymiar finansowy…

Jakie Waszym zdaniem są przyczyny klęski Polaków? Macie jakieś ciekawe informacje na temat kulisów zgrupowania w Arłamowie? Może wiece, co wydarzyło się w Arłamowie? Dajcie Nam znać.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...