Oszczędzanie

Co trzeba wziąć pod uwagę, kupując ubezpieczenie podróży?

Co trzeba wziąć pod uwagę, kupując ubezpieczenie podróży

Ubezpieczenie na podróż to dobrowolny pakiet oferowany przez wiele firm. Dostępne na rynku produkty mają różnorodny zakres oraz formę wsparcia. Warto wiedzieć, które czynniki wziąć pod uwagę przy zakupie odpowiedniego świadczenia.

Jaki zakres ochrony gwarantuje polisa?

Ubezpieczenia sprzedawane są w różnorodnych wariantach. Wśród dostępnych rozwiązań warto wybrać pakiet dostosowany do własnych potrzeb. Tanie ubezpieczenia mają zazwyczaj ograniczony zakres ochrony. Niska składka w bezpośredni sposób wpływa ponadto na wysokość odszkodowania. Należy również pamiętać, by zakres ubezpieczenia nie był zbyt rozbudowany. Można bowiem narazić się dodatkowe koszty związane z zakupem niepotrzebnych modułów.

Dla osób, wybierających się na urlop z bliskimi, idealnym pakietem będzie wariant rodzinny. Należy jednak pamiętać, iż ubezpieczenie na podróż ma swoje ograniczenia. Ochroną w ramach polisy rodzinnej objęte są bowiem dwie osoby dorosłe wraz z czwórką dzieci. Świadczenie turystyczne w swojej podstawowej formie nie gwarantuje ochrony sprzętu sportowego. Osoby, planujące aktywny wypoczynek, powinny więc zdecydować się na zakup dodatkowego rozszerzenia.

Kto może liczyć na rabaty?

Towarzystwa ubezpieczeniowe często oferują zniżki cen swoich produktów. Zazwyczaj bonusy te dotyczą osób, które nie ukończyły dwudziestego piątego roku życia. Na atrakcyjne oferty mogą liczyć również studenci, posiadający ważną legitymację. W przypadku starszych osób składka na ubezpieczenie jest nieco wyższa niż w przypadku standardowej oferty. Towarzystwa, sprzedające polisy, uważają bowiem, iż klienci Ci nalezą do grupy podwyższonego ryzyka zachorowań i wypadków.

Dlaczego ważne są Ogólne Warunki Ubezpieczenia?

Firmy często udostępniają na swoich stronach formularze, zawierające szczegółowe informacje na temat konkretnej polisy. Przed zakupem ubezpieczenia na podróż należy więc dokładne zapoznać się z przedmiotem, zakresem świadczenia oraz czasem trwania odpowiedzialności towarzystwa. W OWU zawarte są ponadto informacje, dotyczące praw oraz obowiązków stron umowy, sposobu ustalania wysokości odszkodowania i zasad wypłaty należnych środków finansowych. Każdy klient powinien przeanalizować wszystkie punkty, by uniknąć późniejszych nieporozumień i kłopotów.

Przed wyjazdem na urlop, warto pomyśleć o finansowym zabezpieczeniu swojego zdrowia oraz mienia. Zakup polisy jest doskonałą inwestycją. Wsparcie w ramach świadczenia może się bowiem okazać bardzo opłacalne i pomocne.

https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/podrozy/ 

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...