Edukacja

Czy jechać na wakacje z biurem podróży

Czy jechać na wakacje z biurem podróży

Okres wakacyjny jest jednym z naszych ulubionych. Wolne od pracy i podróże. Zarówno te krajowe jak i zagraniczne. Dziś zastanowimy się czy jechać na wakacje z biurem podróży. Oczywiście taka forma podróżowania ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Postaramy się jednak jak najbardziej rzeczowo opisać to zagadnienie.

Czego szukamy na wakacjach?

Potrzeby turystów potrafią się bardzo różnić od siebie, ale sprowadzają się do kilku podstawowych założeń. Większość turystów chce wypocząć w miejscu, w którym nie będzie się martwić o pogodę, będzie miała dostęp do pięknych widoków, morza i dobrego wyżywienia. Taki opis pasuje do wielu miejsc na świecie. Jak je znaleźć? Jak tam dotrzeć? Czy warto organizować taki wyjazd samodzielnie, czy lepiej skorzystać z usług biura podróży. Postawimy tezę, że warto jechać na wakacje z biurem podróży i pokażę wam, dlaczego tak uważam.

Dlaczego warto jechać na wakacje z biurem podróży?

W swojej analizie posłużymy się 3 w naszej ocenie kluczowymi czynnikami jakie decydują o udanym urlopie. Będą to cena, wygoda oraz bezpieczeństwo. Tak naprawdę inne czynniki są pochodnymi wymienionych.

Cena

Co tu dużo mówić, w przypadku osób, które nie są milionerami cena odgrywa istotną rolę w większości zakupów. (z naszego artykułu możesz dowiedzieć się jak oszczędzać pieniądze). Mając ograniczone środki trzeba wybierać oferty skrojone idealnie pod nasze potrzeby. Oferty last minute w wielu przypadkach mają na tyle atrakcyjne ceny, że próbując organizować wczasy na własną rękę nie uda się do nich zrównać. Oczywiście mowa jest o zagranicznych wyjazdach. Te polskie organizowane we własnym zakresie są wciąż znacznie tańsze. Trzeba także pamiętać, że na cenę wakacyjnego wyjazdu składają się: przelot, dojazd z lotniska do hotelu, nocleg, wyżywienie, dodatkowe atrakcje oraz powrót na lotnisko. W okresie wakacyjnym, bo o takim w artykule jest mowa trudno znaleźć „tanie loty” do atrakcyjnych turystycznie miejsc. Realny koszt biletów lotniczych to 500 zł/700 zł za osobę w obie strony. Do tego należy doliczyć nocleg, który dla 2 osób kosztuje minimum 1 000 zł. Do tego dojazdy, wyżywienie oraz atrakcje. Bardzo trudno zejść poniżej 2 000 zł/osobę. Za tą kwotę można znaleźć 4 – gwiazdkowy hotel w ofercie last minute. Spodziewamy się sporej polemiki w tym aspekcie, na pewno pojawią się komentarze osób, które znalazły lot za X, a noclegi za Y i było super tanio – zgoda, ale przejdźmy dalej.

Wygoda

Jest to bardzo istotna kwestia. Organizując wyjazd samodzielnie, trzeba zadbać o każdy nawet drobny szczegół, kupno biletów, wynajęcie samochodu (bądź ogarnięcie rozkładu autobusów), rezerwacja noclegów, znalezienie restauracji bądź supermarketu, to wszystko powoduje pewien dyskomfort + zabiera czas. Jadąc na wakacje z biura podróży naszym największym stresem jest dotarcie na lotnisko. Dalej już nic nas nie interesuje. Od pierwszych minut lotu można się relaksować. Trudno z tym polemizować, bo na takich wakacjach zostaniesz przewieziony z punktu A do B, będziesz miał zapewnione wyżywienie i nocleg blisko morza. Oczywiście ktoś może preferować inną formę wypoczynku, ale musi się zgodzić, że taka jest bardzo wygodna 😉

Bezpieczeństwo

Jest to dość istotny argument, o którym wiele osób często zapomina. Zorganizowane wakacje, przynajmniej w teorii zapewniają znacznie większe bezpieczeństwo. Kupując wakacje z biura w razie nieszczęścia można zawsze liczyć na powrót do kraju czy zwrot pieniędzy z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Opóźnienie samolotu? (jak ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot), w przypadku samodzielnego wyjazdu ucieka Ci autobus, tracisz nocleg itd. nikogo nie interesuje, że spóźnił się Twój samolot. Jeśli wczasy są zorganizowane to można dostać odszkodowanie, ale także rościć do biura podróży. Bez względu na to, o której dolecicie na miejsce to będzie czekał na was bus, który dowiezie was do hotelu itd. Poza tym nie wszystkie kierunki są przyjazne turystom. Do Afryki zdecydowanie bezpieczniej jest latać zorganizowaną grupą.

PS. zwiedzać i jeździć na wycieczki można zarówno podczas wyjazdów organizowanych samodzielnie, jak i tych z biura 😊

Wakacje z biurem podróży – podsumowanie

Sami widzicie, że wakacje z biurem podróży mają swoje niekwestionowane zalety. Oczywiście każdy przypadek jest inny i to co dla kogoś jest zaletą dla innego będzie wadą. Na pewno w tym okresie można znaleźć ciekawą ofertę, która będzie niemożliwa do powtórzenia bez pomocy biura. Czy warto jechać na takie wakacje? Naszym zdaniem tak – pod warunkiem, że umiesz ich szukać 😊

O tym jak szukać wakacji last minute napiszemy niebawem 😊

Z resztą najważniejsze jest, żeby odpocząć po całym roku ciężkiej pracy. Nie jest ważne, gdzie – ważne z kim 😊 Co sądzicie na ten temat? Macie jakieś swoje przemyślenia? Zachęcamy do dyskusji.

Zapraszamy także do przeczytania poniższych artykułów – dowiecie się z nich m. in.

You Might Also Like

3 komentarze

 • Reply
  Jakub
  22 lipca, 2019 at 10:36 am

  Właśnie ta wygoda jest jednym z największych profitów wycieczek organizowanych z biurem podróży. Jedynie co od nas zależy to kierunek wyjazdu i to ile jesteśmy w stanie zapłacić za konkretną wycieczkę. Później już tylko czeka nas upragniony wypoczynek 😉

  • Reply
   finansowysilacz
   22 lipca, 2019 at 10:38 am

   Dokładnie tak. A dodatkowe wycieczki itd? Zawsze można wypożyczyć samochód 🙂

   • Reply
    Jakub
    22 lipca, 2019 at 7:09 pm

    I to wbrew pozorom nie jest duży wydatek jak się weźmie mały miejski samochodzik 😉

Leave a Reply

Captcha loading...