Edukacja

Czym jest kredyt gotówkowy i czy warto z niego skorzystać?

CZYM JEST KREDYT GOTÓWKOWY I CZY WARTO Z NIEGO SKORZYSTAĆ?

Kredyt gotówkowy to jeden ze sposobów na zdobycie dodatkowych pieniędzy, kiedy pojawi się potrzeba podreperowania domowego budżetu lub możliwość atrakcyjnego zakupu. Sprawdź, czym dokładnie jest kredyt gotówkowy, dla kogo jest on przeznaczony i w jakich przypadkach warto skorzystać z takiej propozycji!

  1. Kredyt gotówkowy – co to jest?
  2. Czym różni się kredyt gotówkowy od pożyczki?
  3. Kto może uzyskać kredyt gotówkowy?
  4. Kiedy warto skorzystać z kredytu gotówkowego?
  5. Gdzie szukać ofert kredytów gotówkowych?

Kredyt gotówkowy – co to jest?

Jeżeli interesuje cię wzięcie kredytu gotówkowego, koniecznie wypróbuj kalkulator kredytowy dostępny na na Direct.Money! Kredyt gotówkowy to rodzaj produktu finansowego, który jest dostępny wyłącznie w bankach. Polega odpłatnym (w formie odsetek, prowizji lub innych opłat) pożyczeniu przez bank pieniędzy na dowolny cel. Następnie należność jest spłacana w ratach. Wbrew nazwie, kredyty gotówkowe rzadko są udzielane w gotówce – zazwyczaj po podpisaniu umowy ustalona kwota jest przelewana na rachunek bankowy klienta, skąd ewentualnie może on wypłacić pieniądze w fizycznej formie.

Czym różni się kredyt gotówkowy od pożyczki?

Kredyt gotówkowy może być udzielony wyłącznie przez bank, natomiast pożyczki udzielają także różne instytucje (w tym finansowe, na przykład parabanki czy firmy pożyczkowe) oraz osoby prywatne. Poza tym, kredyt jest produktem odpłatnym (opłata wnoszona jest w postaci odsetek, prowizji i innych opłat), a pożyczka może być bezpłatna.

Kto może uzyskać kredyt gotówkowy?

Warunki uzyskania kredytu gotówkowego zależą w dużej mierze od takich czynników, jak zasady panujące w konkretnym banku, wysokość potencjalnego zobowiązania czy aktualna sytuacja na rynku finansowym. Poza tym, bank bierze pod uwagę zdolność kredytową klienta zarobki lub inne przychody (na przykład emerytura czy renta), wydatki, inne zobowiązania finansowe (spłacane pożyczki, alimenty etc.) czy rodzaj umowy w przypadku stałego lub czasowego zatrudnienia. Bardzo istotna jest także dawna i bieżąca historia kredytowa osoby starającej się o kredyt gotówkowy, przede wszystkim brak wpisów w rejestrach dłużników. W przypadku posiadania niespłaconych zobowiązań, uzyskanie kredytu gotówkowego jest znacznie trudniejsze, a często wręcz niemożliwe.

Kiedy warto skorzystać z kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy to świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na dowolny cel, dlatego to dobry sposób na podreperowanie domowego budżetu, opłacenie bieżących wydatków czy sfinansowanie różnych inwestycji, takich jak zakup samochodu albo remont mieszkania. Natomiast nie poleca się kredytów gotówkowych w celu spłacania licznych zaległości finansowych w różnych instytucjach – w takiej sytuacji lepiej sprawdzi się kredyt konsolidacyjny.

Gdzie szukać ofert kredytów gotówkowych?

Jeżeli rozglądasz się za kredytem gotówkowym, najłatwiej będzie ci skorzystać z oferty internetowej porównywarki produktów finansowych – na przykład tej, do której link znajdziesz w pierwszym akapicie artykułu. W takich miejscach możesz łatwo porównać oferty z wielu miejsc bez konieczności wychodzenia z domu lub dzwonienia do każdego banku po kolei. Oprócz porównywarki kredytowej znajdziesz tam również przydatne artykuły na temat finansów i praktyczne poradniki z tej dziedziny, a także informacje o ubezpieczeniach, pożyczkach, lokatach, kontach oszczędnościowych i innych produktach finansowych.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...