Gospodarka

Dlaczego warto kupić nowy komputer?

HP EliteBook x360 - main

W dzisiejszym wpisie zastanowimy się, dlaczego warto kupić nowy komputer. Argumentów za zakupem jest wiele i postaramy się poświęcić im dzisiejszy artykuł. Komputerów na rynku jest sporo i w zależności od potrzeb każdy znajdzie coś dla siebie. Aby wybrać swój wymarzony model najpierw należy odpowiedzieć na pytanie:

Kto i kiedy kupuje komputer?

  • Gamerzy – osoby, które potrzebują wydajnego sprzętu do grania w gry komputerowe. Najczęściej sprzęt komputerowy wymieniają w momencie wydania przez producentów gier nowego produktu do gry singleplayer lub multiplayer. Kolokwialnie mówiąc zakup nowego komputera jest niezbędny do tego, aby nowa generacja gier działała płynnie;
  • Gospodarstwa domowe – w domu, w którym nie ma potrzeb firmowych lub ogromnych potrzeb gamingowych, sprzęt komputerowy jest wymieniany rzadko, zazwyczaj po awarii obecnego komputera;
  • Firmy – firmy wymieniają sprzęt komputerowy regularnie. Powodów jest dużo. Komputery w firmach są zdecydowanie bardziej eksploatowane. Muszą być niezawodne i mieć najlepszą ochronę antywirusową. Potencjalne ataki hakerskie, czy niesprawność komputerów może narazić firmę na ogromne straty finansowe. Zakup komputera to także konieczność w przypadku zatrudnienia nowego pracownika.

Argumenty za kupnem nowego komputera dla firmy

Oszczędność czasu

To poważny argument za zmianą sprzętu dla firm. Firmy wymieniają sprzęt komputerowy, ponieważ jak wszyscy wiedzą „czas to pieniądz”. Nowe technologie pozwalają zaoszczędzić czas pracownikom. Największe przełożenie ma to w branży IT. Tam lepszy procesor, karta graficzna, więcej RAM-u czy dysk SSD potrafi podnieść efektywność pracowników, czasami kilkukrotnie. Wyobraźmy sobie programistę, który „buduje” aplikację 2x szybciej lub grafika komputerowego, któremu jego praca renderuje się w 10 min zamiast 30 min. Jak wielka jest to oszczędność czasu? W firmie, gdzie pracuje 2-5 osób pewnie nie jest to ogromna oszczędność pieniędzy, ale w firmie zatrudniającej kilka tysięcy pracowników? Tutaj oszczędności czasu są liczone łącznie w dniach czy nawet tygodniach w skali roku! W takim przypadku okazuje się, że zamiast zatrudniać kolejnego programistę, których nie ma wielu na rynku i są drodzy, możemy podnieść wydajność i zaoszczędzić konkretne pieniądze w skali roku.

Design

Tutaj sprawa jest dość oczywista, producenci w ostatnich latach inwestują w design, starają się sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Widać wyraźnie trend, który powinien cieszyć każdego. Z roku na rok sprzęty wyglądają lepiej oraz są trwalsze. Warto także podkreślić, że nowe komputery są coraz lżejsze i zajmują mniej miejsca – mieszczą się bez trudu w damskiej torebce. Nie ulega wątpliwości, że zmiana sprzętu na nowszy model z tej samej półki cenowej to przeskok, jeśli chodzi o jakość wykorzystanych materiałów. Za to należy się duży plus producentom.

Inwestycja, żeby nie dać uciec konkurencji

Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać. Nowy sprzęt to nowa jakość, która idzie w parze z rozwojem. Jeśli nie robimy nic, a świat się rozwija to zostajemy w tyle w stosunku do konkurencji. Wyobraźmy sobie firmę, która trwa nadal bez strony internetowej czy wzmianki w Google. Albo firmę bez nr telefonu czy łatwo dostępnych godzin otwarcia. Którą firmę wybierzecie? My z pewnością tę, która idzie z duchem czasu. To samo tyczy się komputerów. Zmieniając sprzęt na nowy jesteśmy w stanie podążać za trendami i konkurować jak równy z równym z innymi podmiotami na rynku. Podczas gdy starszy sprzęt mógłby nas w jakikolwiek sposób ograniczać. Tego nie chce żadna firma!

Zatrudnianie pracowników

Bez dwóch zdań mamy obecnie rynek pracownika w Polsce. Co to w praktyce oznacza? Oznacza to, że pracownik może przebierać w ofertach i to on zadecyduje, gdzie chce pracować, a nie gdzie mu się udało dostać pracę. Jakie przełożenie na firmę ma nowszy i lepszy sprzęt? Zaprezentujemy to na przykładzie: pracownik otrzymał dwie identyczne oferty pracy, te same warunki finansowe, a jedyną różnicą pomiędzy firmami jest sprzęt komputerowy, na którym ma pracować. Jeden z nich to kilkuletni sprzęt „odziedziczony” po byłym pracowniku. W drugim pracownik sam określa jakie ma preferencje, a w ramach budżetu na nowego pracownika firma wybiera nowy sprzęt dla niego. Jak myślicie, którą ofertę pracy wybierze nowy pracownik?

Zakup komputera – wydatek czy inwestycja?

Niewątpliwie zakup nowego komputera będzie wydatkiem. Kiedy będzie można ten wydatek zakwalifikować jako inwestycję? Jeśli nowy komputer poprawi jakość i wydajność pracy, jeśli nowy komputer umożliwi pozyskanie nowego wartościowego pracownika, czy jeśli umożliwi instalację oprogramowania usprawniającego pewne procesy. Co więcej taka inwestycja szybko się zwróci w postaci nowych, lepszych specjalistów, prestiżu czy oszczędności czasu Twoich pracowników, a więc i Twoich oszczędności.

HP EliteBook x360
HP EliteBook x360

Nasza propozycja – HP EliteBook x360

Doskonałe rozwiązanie dla pracowników mobilnych, którzy potrzebują komputera przenośnego o najlepszych w swojej klasie funkcjach biznesowych oraz wysokiej wydajności w zastosowaniach obliczeniowych i graficznych. Dzięki temu, że urządzenie jest konwertowalne, możesz korzystać z czterech wszechstronnych trybów pracy, ułatwiających współpracę i zwiększających produktywność.

Podsumowanie – komputer wczoraj i dziś

Postęp cywilizacyjny jest nieodłącznym elementem naszego życia. W elektronice postęp ten widać chyba najszybciej. Jeszcze kilka/kilkanaście lat temu komputery miały gorsze paramenty techniczne niż średniej klasy dzisiejsze smartfony. Dlatego chcąc być na bieżąco i rozwijać się warto dokonywać regularnych inwestycji w sprzęt. Wiadomo, że wymiana wszystkich komputerów w firmie na raz może być bardzo kosztowna. Warto więc rozważyć opcję regularnego wymieniania najstarszych komputerów. np. 2 sztuki co pół roku. Tym bardziej, że nowy komputer zapewni:

  • bezpieczeństwo danych;
  • szybki przesył danych;
  • wytrzymałą baterię, umożliwiającą wielogodzinną pracę w terenie bez konieczności ładowania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wymianie firmowych komputerów – zajrzyj tu: https://www.microsoft.com/pl-pl/maketheshift

Jeżeli spodobał Ci się nasz artykuł lub masz coś do dodania to zachęcamy do komentowania w naszych mediach społecznościowych: na facebooku i twitterze. Jeśli znasz kogoś kto zastanawia się nad wymianą sprzętu do podeślij mu tekst.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...