Rynek pracy

Dlaczego warto uczestniczyć w targach pracy?

dlaczego warto uczestniczyć w targach pracy

Kilka lub kilkanaście lat temu poszukiwanie pracy było z punktu widzenia pracownika wydarzeniem bardzo stresującym. Pracy było niewiele, ludzie żyli w strachu przed utratą pracy, gdyż znalezienie nowej było bardzo czasochłonne. Obecnie sytuacja się zmieniła. W dzisiejszych czasach to pracodawcy coraz mocniej zabiegają o względy pracowników. Szczególnie pracowników mających już pewne kompetencje i doświadczenie. W obliczu takiej sytuacji rynkowej pracodawcy coraz chętniej wystawiają się na targach pracy. Dlaczego warto uczestniczyć w targach pracy ? Jakie korzyści z udziału w takim wydarzeniu płyną dla kandydata? Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto uczestniczyć w targach pracy

Targi pracy to w wielu przypadkach imprezy komercyjne. Coraz więcej osób wynajmuje hale targowe, zaprasza pracodawców, dla których udział w takim wydarzeniu to niewielki koszt, a potencjalnie, szansa na znalezienie pracowników – co realnie nie jest tanie. Co ciekawe targi pracy są w pewnym sensie ryneczkiem, na którym różne strony sprzedają swoje usługi. Pracodawcy w obliczu rynku pracownika muszą rywalizować o pracowników i wykazywać się kreatywnością. Dla pracowników to z kolei niesamowita szansa na porozmawianie z rekruterami, zdobycie wiedzy o firmach, a także możliwość udziału w warsztatach.

Dlaczego warto uczestniczyć w targach pracy – 4 argumenty

Poniżej przedstawimy najważniejsze argumenty pokazujące, dlaczego warto uczestniczyć w targach pracy. Oczywiście osoby z bogatym CV nie będą zainteresowane udziałem w tego typu wydarzeniu, ale dla ludzi młodych czy pozostających przez dłuższy czas bezrobotnymi będzie to idealne miejsce. Dlaczego? Przekonajcie się sami.

Zdobycie wiedzy na temat pracodawców

Nie znasz profilu działalności danej firmy, chcesz dowiedzieć się jak wygląda praca w danej firmie, jakie są oczekiwania w stosunku do kandydata? Targi pracy to wielka skarbnica wiedzy. Można na nich w szybkim czasie poznać oferty wszystkich liczących się przedsiębiorstw z regionu.

Wskazanie ścieżki kariery

Ten punkt jest szczególnie ważny dla młodych ludzi, studentów lub uczniów techników. Pracownicy działu HR udzielą informacji dotyczących preferowanych profili kandydatów. Uczniowie techników dowiedzą się jaki kierunek studiów wybrać, a studenci dowiedzą się w jakich kursach uczestniczyć oraz jakie praktyczne umiejętności powinni jeszcze zdobyć. Być może zdolny student zostanie dzięki targom zaproszony na staż?

Szybki feedback

Potencjalny pracodawca może udzielić Ci cennych wskazówek. Od razu przeanalizujecie CV, możesz się dowiedzieć, jak napisać CV, jak napisać list motywacyjny. Pozwoli Ci to na uniknięcie błędów w przyszłości. Dostaniesz od razu informacje, dlaczego Twoje dokumenty zostaną odrzucone. Przykładem może być brak klauzuli RODO. Co najważniejsze wszystkie te informacje zwrotne trafią do Ciebie od razu. Nie musisz na nic czekać. Pytasz i masz odpowiedź.

Bezpłatne gadżety

Oczywiście jest to mało profesjonalny aspekt, ale wiele osób odwiedza targi pracy licząc na ciekawe gadżety. Przechodząc przez halę targową można wyjść „bogatszym” o pendrive, długopisy, notatniki, cukierki i tym podobne atrakcje. Nie wiecie, jak oszczędzać pieniądze? Jest to jakiś sposób. Oczywiście z przymrużeniem oka.

Dlaczego warto uczestniczyć w targach pracy – podsumowanie

Udział w targach pracy to wielka szansa na poznanie przyszłego pracodawcy, zdobycie doświadczenia, czy możliwość zdobycia kontaktów. Zatem, dlaczego warto uczestniczyć w targach pracy? Jeśli te argumenty Cię nie przekonują to pamiętaj o tym, że na targach spotykasz działy HR wielu firm, poczujesz się jakbyś odbył kilkanaście rozmów kwalifikacyjnych w ciągu jednego dnia. Czy warto uczestniczyć w targach pracy? Będąc osobą bez większego doświadczenia, studentem zdecydowanie tak. Zdarzyło Wam się odwiedzić jakieś targi pracy? Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Targi pracy to dobre miejsce do szukania pracy, czy raczej tylko nic nieznaczący event? Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami.

Każdy z nas chciałby pracować w miłej i przyjemnej atmosferze, móc rozwijać się i łączyć pasję z zarabianiem pieniędzy. Targi pracy pozwalają na zdobycie wiedzy o poszczególnych firmach. Wiedzy, która jest w jednym czasie i w jednym miejscu. Aplikujemy do nowej firmy po to, aby dostać pracę, a pracujemy dla pieniędzy. Chcielibyście zarabiać więcej? O tym jak negocjować podwyżkę dowiesz się z naszego artykułu.

Polecamy z naszej strony targi pracy z Absolvent.pl, które odbywają się w kilku największych polskich miastach.

Aby zarabiać więcej można także przejść z umowy o pracę na B2B – o tym, ile możesz zyskać dowiesz z innego naszego artykułu.

Ile pieniędzy potrzeba do godnego życia? O tym przekonasz się czytając artykuł – Ile kosztuje życie w Polsce?

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...