Edukacja

Ile kosztuje przeprowadzka?

Ile kosztuje przeprowadzka

Przeprowadzka to na ogół wydarzenie, które wszystkim się kojarzy bardzo pozytywnie. Wiąże się przecież ze zmianą miejsca zamieszkania. Najczęściej ludzie przeprowadzają się do nowego mieszkania lub domu. Dzięki temu ich warunki do życia ulegają zdecydowanej poprawie. Jednak przeprowadzka to także źródło stresów, wydatków a także nieprzewidzianych zdarzeń. W artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje przeprowadzka a także podpowiedzieć jak zorganizować odpowiednio przeprowadzkę. Zapraszamy do lektury.

Ile kosztuje przeprowadzka – wprowadzenie

Przeprowadzka to źródło sporego stresu. Radość i ekscytacja związana z przyszłym nowym miejscem zamieszkania wielokrotnie potrafi być zaćmiona licznymi problemami związanymi z przeprowadzką. Przeprowadzka jest tym trudniejsza, im więcej rzeczy jest do przewiezienia oraz im dalsza odległość pomiędzy obecnym a przyszłym miejscem zamieszkania. Te czynniki warunkują to, że przeprowadzka staje się bardziej czasochłonna oraz droższa. 

Jak ułatwić sobie przeprowadzkę?

Wiele czynności, które wykonywane są w życiu może być łatwiejszych i przyjemniejszych dzięki dobrej organizacji. Trzeba zaplanować, co gdzie i kiedy wywieźć. Na pewno pomocą w przeprowadzce może być także wynajęcie firmy transportowej albo zapewnienie sobie pomocy rodziny i znajomych. Ludzie, którzy się nie przeprowadzali nie zdają sobie sprawy, ile kartonów z różnymi drobiazgami zgromadzi się w mieszkaniu podczas kilkuletniego mieszkania w nim. Taka usługa transportowa wbrew pozorom wcale nie musi być droga. osoby, które przewożą wyposażenie własnym samochodem osobowym często nie biorą pod uwagę kosztów paliwa, zużycia samochodu i czasu spędzonego na dojeżdżaniu z jednego mieszkania do drugiego. Firmy świadczące profesjonalne usługi transportowe wyceniają swoje usługi w różny sposób. Chcąc pozyskać klienta obniżają ceny i oferują promocje dla stałych klientów. Jednak formuła pozwalająca ustalić cenę końcowej usługi jest bardzo podobna. Na cenę wpływ mają:

  • rodzaj pojazdu – im większy samochód tym większe spalanie a co za tym idzie koszt usługi,
  • odległość na jaką transportowany jest ładunek,
  • waga i wielkość ładunku,
  • wartość ładunku i możliwość jego uszkodzenia.

Co jest najtrudniejsze w przeprowadzce?

Częściowo odpowiedzieliśmy już na to pytanie. Przeprowadzka jest trudna sama w sobie, gdyż na ogół oznacza natłok dużej liczby czynności, którą trzeba wykonać w krótkim czasie. Poza tym często bywa tak, że jedno mieszkanie nie jest jeszcze w 100% wykończone a z drugiego trzeba się już wyprowadzić, bo zostało sprzedane albo skończyła się umowa najmu. W samym procesie przeprowadzki problematyczne jest przewożenie i przenoszenie ciężkich sprzętów, tym bardziej, że część z nich jest wartościowa a podczas transportu łatwo może ulec uszkodzeniu. Oczywiście przeprowadzka to także ciężka fizyczna praca przy pakowaniu, ładowaniu i rozładowywaniu wszystkich pakunków.

Jak transportować nietypowe wyposażenie?

Jak już wspomnieliśmy niektóre przedmioty znajdujące się w domu czy mieszkaniu nie nadają się do transportu samochodem osobowym ze względu na swoje gabaryty. Tutaj z pomocą przychodzi Furgonetka Giełda, która pozwala zlecić przewóz dużych, nietypowych przedmiotów, takich jak antyki czy pianino. Co ciekawe Furgonetka działa na zasadzie łączenia 2 stron. Zleceniodawcy publikują swoje oczekiwania a firmy przewozowe odpowiadają na nie składając stosowne oferty. Zaletą korzystania z tej giełdy jest wygodna aplikacja mobilna, która zapewnia dostęp do ponad 6000 firm transportowych konkurujących ze sobą. Co istotne transakcje są szybkie i bezpieczne.

Czy ludzie lubią przeprowadzki?

Na koniec zostawiliśmy sobie takie nieco filozoficzne pytanie. Ludzie lubią przeprowadzki, ale nie lubią się przeprowadzać. Sam proces techniczny przeprowadzki nie jest niczym fajnym, ale efekt końcowy na pewno jest warty poświęcenia. Mamy nadzieję, że nasz artykuł chociaż w niewielkim stopniu ułatwi ten mozolny i pracochłonny proces.

Ile kosztuje przeprowadzka – podsumowanie

Pewnie wielu z Was zwróciło uwagę, że pisząc o kosztach przeprowadzki nie podaliśmy ani jednej liczby. Poruszyliśmy przede wszystkim koszty pozafinansowe, takie jak czas i nerwy. Niestety nie można precyzyjnie wycenić kosztów przeprowadzki, gdyż zależą one od wielu różnych czynników, takich jak liczba i wielkość przewożonych elementów czy odległość na jaką będą one transportowane. Mamy nadzieję, że artykuł przypadł Wam do gustu. A Wy lubicie przeprowadzki? Zachęcamy do dyskusji.

PS. jeśli interesuje Was jakieś zagadnienie ekonomiczne to napiszcie w komentarzu o czym chcielibyście przeczytać.

Polecamy także inne nasze artykuły:

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...