Gospodarka

Ile zarabiają managerowie piłkarscy?

ile zarabiają managerowie piłkarscy

Dzisiejszy artykuł pozwoli odpowiedzieć na pytanie, ile zarabiają managerowie piłkarscy. Naszym gościem jest Maciej Gałat z agencji managerskiej Perfect Sport Promotion. W krótkiej rozmowie Maciej opowiedział o tym jak wygląda praca managera.

Jak wygląda praca managera piłkarskiego, co należy do jego codziennych obowiązków?

Generalnie na samym wstępie, chce mocno podkreślić, że praca agenta to nie tylko transfer. Jest wiele innych czynników, które są przed nim, a sama zmiana klubu to wisienka na torcie. Każdego dnia jestem w kontakcie ze swoimi piłkarzami,rozmawiamy,analizujemy,wymieniamy myśli. Przede wszystkim słucham czego potrzebują i staram się mądrze i szybko doradzić. Spotkania, także prywatne, z danym piłkarzem są bardzo ważne. To pozwala nabyć relacje przyjacielskie i wyrobić sobie jeszcze większe zaufanie. Oczywistym jest też to, że weekend to praca nie tylko dla chłopaków na boisku, ale i dla nas w agencji: wyjazdy na mecz, obserwacje, analiza.Zawodnik dobrze się czuje z tym, że wie iż jego agent jest na trybunach i po meczu wyda obiektywną ocenę jego gry. Ja przynajmniej tak to czuje.

Kto może zostać managerem piłkarskim?
ile zarabiają managerowie piłkarscy logo psp
Perfect Sport Promotion

Kto? W zasadzie każdy. Wystarczy opłacić licencje w PZPN-ie i mieć działalność. Ale co z tego? Jeśli nie masz kontaktów,poklasku u innych, zaufania w klubach a przede wszystkim znajomości w świecie piłki z piłkarzami to jesteś bez szans. Bo co? Pójdziesz do zawodnika X czy Y powiesz: „cześć jestem Jan Kowalski  i chce być agentem. Podpisz ze mną umowę”? I tak samo nie wystarczy oglądanie meczów w tv, by powiedzieć: tak znam się na tym. Pamiętajmy, że piłkarze to też ludzie, którzy Ci ufają i oddają w twoje ręce swoją karierę. To piekielnie ważne i odpowiedzialne zadanie.

Jak managerowie pozyskują zawodników?

Generalnie poprzez obserwacje, potem telefon do zawodnika,spotkania przedstawienie pomysłu na niego,ale też pocztą pantoflową. Jeśli zawodnik X jest zadowolony to powie koledze i sam się zgłosi. Oczywiście taki zawodnik potem przechodzi naszą weryfikację, czy warto na niego postawić i da się mu pomóc w stopniu w jakim on tego oczekuje.

Ile zarabiają managerowie piłkarscy (ogólne informacje np. 3 pensje zawodnika, 10% kontaktu, 5% sumy transferu)?

Głównie to jest zarobek w okolicach 10% od danego kontraktu, ale są też inne pojedyncze przypadki gdzie wygląda to nieco inaczej.

Czy zarobki managera piłkarskiego są związane wyłącznie ze zmianą klubu?

Nie, nie tylko. Są też przedłużenia kontraktu itp.

Czy managerowie inwestują swoje pieniądze w zawodników?

Zdecydowanie tak, nawet często jest taka sytuacja. Głównie w pracy z młodymi graczami, temat rzeka…

Często słyszy się opinie, że managerowie piłkarscy to zło piłki, że „wciskają” słabych zawodników do klubów tylko po to, żeby zarobić. Jak Pan się do tego odniesie?

Powiem tak, każdy zawodnik, który jest w naszej agencji ma coś w sobie i ja osobiście w każdego mega wierzę. Nikt w klubie X czy Y nie jest idiotą. Zobaczy, że dany agent przysyła raz czy drugi bardzo słabego piłkarza i już trzeci raz się nie nabierze. Prawda jest też taka, że to zawsze klub na końcu podejmuje decyzje.

Który z Pańskich zawodników może zrobić największą karierę?

Mam nadzieje że każdy 🙂 Ale fakt, jest 2-3 chłopaków, którzy pomału wychodzą przed szereg i mają wszystko, by grać na wysokim poziomie. Myślę, że nazwiska nie są potrzebne. Warto śledzić nasze portale to nie trudno będzie zgadnąć.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tekstu wiecie już, ile zarabia manager piłkarski 🙂

Zapraszamy także do zapoznania się z :

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...