Oszczędzanie

Inwestowanie w nieruchomości na wynajem od a do z

crowfunding

Często piszecie do nas w prywatnych wiadomościach zapytania, w jaki sposób inwestować pieniądze, aby obronić swoje oszczędności przed inflacją.

Stworzyliśmy na ten temat dłuższy tekst. Tym razem skupimy się na nowej w Polsce możliwości inwestowania w nieruchomości  z małą kwotą.

Social.Estate otwiera nową drogę inwestowania w nieruchomości na wynajem z małą kwotą (crowdfunding). 

Czy to się opłaca? Ile pieniędzy potrzeba, aby rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem w nieruchomości ? Finansowy Siłacz przedstawia analizę oferty MZURI CFI Stolica na platformie social.estate.

Czym jest MZURI CFI Stolica?

Jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, do której inwestorzy wstępują jako wspólnicy. Spółka zajmuje się zakupem nowych lub odnowionych mieszkań, które przeznacza pod wynajem, korzystając ze swojego 20 letniego doświadczenia na rynku nieruchomości.

W przypadku mieszkań zakupionych od dewelopera spółka zajmuje się także ich wykończeniem. Docelowo mieszkania zostają odsprzedane z zyskiem do 5 roku inwestycji.

Na czym polega inwestowanie w nieruchomości na wynajem z małą kwotą?

Osoba mająca pewien kapitał – w tym przypadku 10 000 zł, decyduje się zostać wspólnikiem spółki celowej. Spółka z pozyskanych środków dokonuje inwestycji na rynku nieruchomości.

Jest to jasne, przejrzyste i oferuje wyższe stopy zwrotu niż chociażby lokaty. Część zainwestowanej kwoty inwestor wnosi w formie kapitału (z którego wypłacane są dywidendy), a część w formie pożyczki udzielanej Spółce (z tytułu której otrzymuje odsetki i jest korzystne podatkowo), 

Ile można zarobić na inwestowaniu w nieruchomości na wynajem z małą kwotą (crowdfunding)?

Zarobek na takiej formie inwestycji trzeba rozpatrywać przez pryzmat 2 aspektów. Pierwszym z nich jest czynsz związany z najmem nieruchomości, stanowiący stały dochód spółki. Drugi aspekt to wzrost wartości nieruchomości i sprzedaż nieruchomości z zyskiem w przyszłości.

Bezpieczeństwo MZURI CFI

Bezpieczeństwo to kluczowa kwestia w przypadku projektów inwestycyjnych. Na czym opiera się bezpieczeństwo MZURI CFI? Przede wszystkim spółka nie jest zadłużona w instytucjach finansowych i ma wypracowane przez 20 lat know-how, pozwalające ograniczać ryzyka do minimum. Przelew trafia bezpośrednio na konto spółki MZURI CFI Stolica sp.zo.o dzięki bezpiecznej wpłacie Dotpay na platformie wwww.social.estate.

Inwestor zostaje wspólnikiem spółki wraz z wpisem w KRS. Zabezpieczeniem oczywiście jest także księga wieczysta nieruchomości.

Inwestowanie w nieruchomości na wynajem – strategia

Schemat działania jest dość prosty i przejrzysty. Pisaliśmy już o tym, że zysk inwestorów pochodzi z wynajmu, a następnie sprzedaży nieruchomości. Zakładany czas inwestycji to 5 lat. W 4 roku spółka rozpoczyna przygotowania do sprzedaży nieruchomości. Jak to wygląda z punktu widzenia inwestora i wejścia w projekt? Inwestor wnosi połowę deklarowanych środków w formie kapitału w momencie przystąpienia do Spółki. Następnie inwestor nabywa udziały kategorii B – jeden udział ma wartość 1 000 zł. Opłacony kapitał uprawnia inwestora do otrzymywania corocznie wypłacanej dywidendy. Druga połowa zainwestowanych środków przekazana jest w formie pożyczki, od której wypłacane są odsetki w wysokości 5%, co zwiększa korzyści podatkowe dla inwestora.

Czy to się opłaca?

W przypadku inwestowania w Warszawskie mieszkania (oferty Mzuri na platformie social.estate) prognozowany zakładany zysk to 8% – 5% jako odsetki od pożyczki, a reszta wzrost wartości nieruchomości. Widać więc, że jest to znacznie więcej niż oferują lokaty bankowe.

Jest to nawet 3 razy więcej niż aktualne średnie oprocentowanie lokaty rocznej.

Dla kogo będzie dobra taka forma inwestowania pieniędzy?

Niestety nie jest to oferta dla wszystkich. Mamy tutaj do czynienia z progiem wejścia jakim jest posiadanie minimum 10 000zł

Oferta na pewno jest skierowana dla osób interesujących się nieruchomościami, ale niemających wystarczająco dużo środków do kupna nieruchomości dla siebie albo niemających czasu i ochoty zarządzać nabytą nieruchomością, a korzystając z Know-How Mzuri mamy pełną bezobsługowość inwestycji. 

Zasady wyjścia z inwestycji

Inwestor będący wspólnikiem ma kilka opcji wyjścia z inwestycji.

  • Odsprzedanie całości lub części udziałów innemu Inwestorowi. Nie muszą to być dotychczasowi udziałowcy – po cenie uzgodnionej pomiędzy stronami transakcji. Dodatkowo Mzuri CFI prowadzi internetową giełdę udziałów i łączy sprzedających z kupującymi.
  • Odkupienie udziałów przez Mzuri w przypadku przeciągającej się sprzedaży innemu Inwestorowi.
  • Umorzenie udziałów do Mzuri, które odkupi udziały a następnie je umorzy. Jeśli sprzedaż zostanie dokonana przed upływem 18 miesięcy to zwrócone zostanie jedynie 80% wartości bilansowej udziałów.

Inwestowanie w nieruchomości na wynajem z małą kwotą – podsumowanie

Mogliście się przekonać czytając nasze artykuły, jak ważne jest odpowiednie lokowanie pieniędzy. Trzeba pamiętać o tym, że zarabianie pieniędzy nie jest łatwe i inwestując swoje oszczędności trzeba być bardzo ostrożnym. Trzeba szukać projektów oferujących odpowiednie zyski przy niskim ryzyku. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że brak inwestycji nie jest rozwiązaniem, gdyż inflacja każdego dnia pożera nasze oszczędności. Rynek nieruchomości wydaje się rozsądną alternatywą dla lokat i obligacji.

Więcej informacji o tej możliwości : https://app.social.estate/mzuri 

Do tego, aby inwestować potrzebne są pieniądze. Chcielibyście zarabiać więcej? O tym jak negocjować podwyżkę dowiesz się z naszego artykułu.

Aby zarabiać więcej można także przejść z umowy o pracę na B2B – o tym, ile możesz zyskać dowiesz z innego naszego artykułu.

Ile pieniędzy potrzeba do godnego życia? O tym przekonasz się czytając artykuł – Ile kosztuje życie w Polsce?

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    piotr
    16 listopada, 2019 at 10:31 am

    Inwestowanie w nieruchomości wymaga kapitału. Jak wziąć kredyt pod inwestowanie w nieruchomość?

Leave a Reply

Captcha loading...