Rynek pracy

Jak dorobić do wypłaty – 10 sposobów

jak dorobić do wypłaty

Dodatkowe pieniądze to coś, czym nie pogardzi nikt. Bez względu na to ile zarabiasz, dodatkowe pieniądze na pewno Ci się przydadzą. Dotychczas na blogu poruszaliśmy kwestie dotyczące tego jak oszczędzać pieniądze. Dziś skupimy się na sposobach na dodatkowy zarobek. Po lekturze artykułu będziecie już wiedzieli, jak dorobić do wypłaty. Tym bardziej, że dbanie o domowy budżet to nie tylko nie wydawanie pieniędzy, ale także szukanie sposobu na dodatkowy zarobek. Aby saldo Twojego konta było jak najwyższe musisz ograniczyć wydatki i zwiększyć przychody.

Jak dorobić do wypłaty? – sposoby na dodatkowe pieniądze

Poniżej przedstawimy 10 sposobów, które pozwolą zarobić dodatkowe pieniądze. Kluczowe w tych sposobach jest to, że takie zajęcia charakteryzują się elastycznymi godzinami pracy, można więc taką pracę dorywczą łączyć z dotychczasową pracą lub szkołą. Mamy świadomość, że nie każdy ma predyspozycje do wykonywania każdego z tych zajęć, ale jednocześnie na pewno każdy będzie w stanie robić przynajmniej jedną z nich. Prace są zróżnicowane pod względem kwalifikacji, wiedzy i umiejętności. Oczywiście zróżnicowane są także godzinowe stawki na jakie można liczyć.

Korepetycje

Jest to sposób dla ludzi z wykształceniem wyższym, mających predyspozycje do przekazywania wiedzy. Zapotrzebowanie na korepetytorów jest bardzo duże, szczególnie na tych oferujących pomoc w nauce języków obcych, przedmiotów ścisłych oraz programów. Ile można zarobić w ten sposób? W zależności od miasta i przedmiotu stawki godzinowe zaczynają się od 25 zł. Maksymalnie można nawet zarobić ponad 150 zł za godzinę korepetycji. Jest to z pewnością jeden z lepszych sposobów.

Sprzątanie

W dużych miastach coraz więcej osób żyje na tak wysokim poziomie, że stać ich na zatrudnianie osób do sprzątania. Czy sprzątanie to dobry zarobek? Jeśli mowa o stawkach godzinowych to jest to 10 zł – 20 zł za godzinę, ale czasami zdarza się, że za posprzątanie całego domu można dostać nawet 300 zł.

Opieka nad dziećmi

Zajęcie szczególnie dobre dla studentek i kobiet w okolicach emerytury. Jest to o tyle wdzięczne zajęcie, że można znaleźć dziecko do opieki na swoim osiedlu, przez co oszczędza się czas i pieniądze na dojazdy. Stawki za opiekę nad dziećmi nie są wysokie. Zaczynają się od 10 zł za godzinę. Można jednak liczyć dodatkowo np. na bezpłatne wyżywienie.

Fotografia

Bardzo ciekawe zajęcie dla osób mających zmysł i lubiących fotografię. W artykule, ile kosztuje wesele przedstawialiśmy Wam koszty obsługi fotograficznej. Fotograf za „wesele” może wziąć nawet kilka tysięcy złotych. To jednak kwoty na jakie mogą liczyć doświadczeni fotografowie. Minusem jest też konieczność zainwestowania w sprzęt.

Remonty i drobne naprawy

Zajęcie dla panów, którzy w rodzinie określani są jako złota rączka. Można zaczynać w sąsiedztwie, pomagając w drobnych pracach elektrycznych czy hydraulicznych, na malowaniu kończąc. Stawki za tego typu usługi są coraz wyższe ze względu na brak fachowców. Remontami i drobnymi naprawami można zarobić minimum 50 zł na godzinę. Jest to już naprawdę dobra stawka godzinowa.

Call center

Praca trudna i niewdzięczna. Jej największym plusem jest jej duża dostępność i brak szczególnych wymagań. Zarobki to 8/9 zł na godzinę + ewentualne premie za sprzedaż. Jest to zdecydowanie najgorsze zajęcie z listy. Jednak praca na call center to świetna szkoła życia.

Pieczenie ciast i ciasteczek

Zajęcie idealne dla osób uwielbiających spędzać czas w kuchni. Piekąc pyszne ciasta i ciasteczka można dorobić kilkadziesiąt złotych za godzinę pracy, najczęściej takie wypieki są pożądane na imprezy rodzinne; przykład jak można połączyć pracę z pasją.

Copywriting

Copywriting to zajęcie, które można wykonywać w każdym miejscu na ziemi. Wyobraź sobie, że siedzisz na plaży i piszesz teksty. Czy to dochodowa praca? Początkujący copywriter może dostać 2 zł za tysiąc znaków tekstu. Ktoś z talentem i umiejętnościami może zarobić pisząc teksty nawet 500 zł za fachowy tekst.

Przewóz osób

Pewnie słyszeliście o czymś takim jak UBER, czy BOLT. Wystarczy posiadać własny samochód i można zarejestrować się i wozić ludzi. W zależności od pory dnia i dnia można zarobić różne kwoty. Od kilku do kilkudziesięciu złotych na godzinę. Wiadomo, że najwyższe zarobki to praca w Święta. Minusem jest zużywanie własnego samochodu.

Wypełnianie ankiet – praca dorywcza

Wypełniane ankiet to praca szybka, prosta i wygodna. Jest to raczej ciekawostka niż szansa na realne pieniądze. Wypełniając ankiety czy klikając reklamy można dorobić kilkadziesiąt złotych w miesiącu. Jest to raczej opcja dla przedsiębiorczych uczniów, mających sporo wolnego czasu. Mając jakiekolwiek kompetencje lepiej szukać, czegoś wyżej opłacanego.

Jak dorobić do wypłaty?

Sami widzicie, że istnieje sporo sposobów pozwalających na dodatkowy zarobek. Jak dorobić do wypłaty? Trzeba tutaj kierować się własnymi preferencjami. Prezentowanych sposobów jest na tyle dużo, że z pewnością każdy znajdzie coś odpowiadające własnym zdolnościom i pasjom. Przecież w idealnym świecie praca powinna także sprawiać przyjemność. Waszym zdaniem prezentowane sposoby na dodatkowy zarobek są skuteczne? Może macie do zaproponowania jakieś inne zajęcia? Pracujecie dorywczo? Co byście polecali? Zachęcamy do dyskusji.

Zarabianie większych kwot niekoniecznie wymaga znalezienia dodatkowej pracy. Można zawsze postarać się o zwiększenie wynagrodzenia w obecnej firmie. Chcielibyście zarabiać więcej? O tym jak negocjować podwyżkę dowiesz się z naszego artykułu.

Aby zarabiać więcej można także przejść z umowy o pracę na B2B – o tym, ile możesz zyskać dowiesz z innego naszego artykułu.

Ile pieniędzy potrzeba do godnego życia? O tym przekonasz się czytając artykuł – Ile kosztuje życie w Polsce?

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...