Oszczędzanie

Jak spędzać czas w korku?

Czas w korku - jak efektywnie go spędzić?

Polskie duże miasta w ostatnich latach bardzo szybko rozwijają się. Powstaje sporo nowych zakładów pracy na peryferiach miast jak i w centrach. Biurowce rosną jak grzyby po deszczu. To daje wiele szans ale i niesie ze sobą pewne utrudnienia w życiu codziennym. Jednym z największych problemów dużych miast są korki. Podpowiemy jak efektywnie spędzać ten czas w korku. Mamy świadomość, że każda minuta spędzona bezproduktywnie jest dla niektórych źródłem frustracji.

Muzyka

Wielu z nas nie ma czasu na odrobinę relaksu. W pracy ciągle gdzieś się spieszymy, gonimy terminy i mamy poczucie wiecznego opóźnienia. Warto włączyć swój ulubiony zespół, bądź też wsłuchać się w muzykę w radio. Często muzyka po prostu leci a my nie skupiamy się a niej. Gwarantuję, że czas w korku zleci szybciej.

Audiobooki i podcasty

Większość ludzi za czytanie książek zabiera się wieczorem, tak zwane „czytanie do poduszki”. Często kończy się to szybkim zaśnięciem. Po części swój cel spełniają, bo ułatwiają zasnąć, natomiast lektura jednej pozycji ciągnie się tygodniami. W obecnych czasach możemy przerzucić się na audiobooki tam gdzie nie da się czytać, słuchać. Audiobooki można znaleźć w dowolnej księgarni internetowej.

Czytanie książek

Jeśli podróżujemy komunikacją nic nie stoi nam na drodze by zabrać ze sobą książkę albo e-booka i spędzić czas w korku na czytaniu. Dojazd 30 min w jedną stronę daje nam godzinę dziennie czytania. Tym sposobem jesteśmy w stanie w ciągu roku pochłonąć kilka książek tylko podczas codziennych dojazdów. Pisaliśmy już jakie książki warto przeczytać, odsyłamy do artykułu. Dzięki temu będziemy wśród grona najczęściej czytających Polaków.

Nauka języków obcych

Jeśli dla niektórych z was słuchanie beletrystyki czy audiobooków to dalej strata czasu to może warto sięgnąć po kursy języków obcych. Możemy je znaleźć w księgarniach internetowych, bądź w formie bardziej tradycyjnej – na płytach CD. Jeśli jedziemy autem możemy skupić się na słuchowiskach, natomiast jeśli podróżujemy komunikacją, możemy zainstalować aplikacje w telefonie np. Duolingo i rozwiązać parę zadań.

Planowanie tygodnia

Podróż w korku to świetny czas na zaplanowanie dalszej części dnia, a może i tygodnia. Wystarczy uruchomić w telefonie aplikację i zapisać swoje postanowienia na cały dzień. Osoby podróżujące samochodem, mogą skorzystać z opcji mówienia do telefonu. Obie metody sprawdzą się świetnie podczas podróży w korku i pozwolą na lepszą organizację swojego życia.

Płacenie rachunków

Rosnąca popularność bankowości mobilnej sprawia, że możemy czas spędzony w korkach przeznaczyć na uregulowanie naszych zobowiązań finansowych. Zaoszczędzimy w ten sposób trochę czasu i będziemy mieli z głowy aspekt rachunków.

Kursy online

Punkt tylko dla przemieszczających się komunikacją. W trakcie podróży możemy skupić się na samodoskonaleniu oraz rozwoju osobistym. Udemy to świetna platforma, na której znajdziemy całą masę kursów, począwszy na językowych i dotyczących porad na technicznych jak programowanie czy fotografia. Także każdy znajdzie coś dla siebie.

Zakupy

Czas w korku to świetny moment na zrobienie zakupów online. Wymiana garderoby czy może spożywka? Obecnie większość sklepów oferuje zakupy online z dowozem. To spore ułatwienie ale i oszczędność czasu na kolejny dojazd do sklepu. Jeśli doliczymy do tego czas zaoszczędzony w korku okaże się, że mamy kilka godzin miesięcznie „w gratisie”. Jeśli nie lubimy robić zakupów bez fizycznego kontaktu z produktem możemy przejrzeć ulotki z ulubionych sklepów i zaplanować listę zakupów.

Rozmowy

To punkt dla kierowców. Nie polecamy rozmów w komunikacji, ponieważ nie gwarantuje to ani prywatności ani swobody, a dodatkowo może przeszkadzać innym uczestnikom podróży. Natomiast będąc kierowcą możemy spokojnie podpiąć się z telefonem do samochodu i zadzwonić do rodziców czy znajomych.

Podsumowanie

Czas w korku można spędzić bezczynnie lub aktywnie. Jak widzicie sposobów na aktywne spędzenie czasu w korku jest mnóstwo i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zachęcamy do aktywnego spędzenia tego czasu, bo doba nie jest z gumy i czasami te dodatkowe 30 min może nam pomóc w dalszej części dnia.

A Wy jakie macie sposoby na spędzanie czasu w korkach?

Zachęcamy do przeczytania artykułu o tym jak zarabiać więcej pieniędzy – o tym, ile możesz zyskać dowiesz z innego naszego artykułu.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...