Edukacja

Kredyt hipoteczny ING: na co może liczyć klient?

KREDYT HIPOTECZNY ING NA CO MOŻE LICZYĆ KLIENT

Kredyt hipoteczny to dla większości osób jedno z największych zobowiązań finansowych, z jakimi przyjdzie im się mierzyć. W wielu przypadkach towarzyszy kredytobiorcy przez bardzo długi okres, wynoszący nawet 25-35 lat. W związku z tym im lepiej kredyt będzie dobrany do indywidualnych możliwości, tym większy komfort kredytobiorcy i oszczędności z tego tytułu. Warto dokładnie przeanalizować oferty poszczególnych instytucji i dowiedzieć się jak najwięcej na temat produktu. Dużą popularnością cieszy się kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego. Przekonaj się, z czego to wynika.

Kredyty hipoteczne ING: czym się wyróżniają?

Jeden z największych banków na rodzimym rynku oferuje ciekawe propozycje kredytów mieszkaniowych. Kredytobiorca zachowuje przy tym możliwość decydowania o wielu aspektach spłaty – może wybrać m.in. ofertę bezprowizyjną czy zamrozić oprocentowanie. – Kredyt hipoteczny ING to ciekawa oferta, a proponowane oprocentowanie okresowo prezentuje się bardzo atrakcyjnie na tle rynku – mówi Michał Dawidowicz, autor bloga blogkredytowy.pl i doświadczony doradca kredytowy z Warszawy – kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego wiąże się również z określonymi wymaganiami i oczekiwaniami instytucji, warto więc poznać je przed złożeniem wniosku – dodaje.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w ING

Kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego umożliwia skorzystanie z dwóch opcji: w pierwszej konieczne stanie się opłacenie prowizji w wysokości 1,25%, marża kredytu będzie wynosić natomiast 1,95%, co przekłada się na oprocentowanie kredytu 2,20%. Istnieje także możliwość uzyskania kredytu hipotecznego ING Banku Śląskiego bez prowizji: wówczas marża wynosić będzie 2,19%, a łączne oprocentowanie 2,44%. Poza tym ING oferuje również możliwość zastosowania oprocentowania stałego na okres 5 lat. To będzie wprawdzie nieco wyższe od oprocentowania zmiennego, jednak zagwarantuje stabilność nawet w obliczu zmiany rynkowych realiów.

Warunki kredytu hipotecznego ING

Osoba, która wnioskuje o kredyt hipoteczny ING, będzie musiała oczywiście przede wszystkim posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Aby ją poznać, bank będzie oczekiwał przedstawienia kompletu informacji. Z punktu widzenia klienta szczególnie ważne są rodzaje źródeł dochodu akceptowanych przez ING. Największym zaufaniem cieszy się umową o pracę na czas nieokreślony obowiązująca u danego pracodawcy od przynajmniej 3 miesięcy. Umowa o pracę na czas nieokreślony powinna obowiązywać przynajmniej od 6 miesięcy wstecz i na 12 miesięcy wprzód. Obecnie bank nie uznaje jednak dochodów osiąganych na podstawie umów cywilnoprawnych. Problem z uzyskaniem kredytu mogą mieć również przedsiębiorcy reprezentujący branże najbardziej dotknięte pandemią koronawirusa.

Skorzystaj z pomocy doradcy kredytowego

Jak widać, kredyt hipoteczny ING daje dosyć dużą dozę elastyczności, ale wiąże się również z koniecznością spełnienia pewnych wymogów. Warto wobec tego postawić na współpracę ze specjalistą, który będzie w stanie zaproponować optymalne rozwiązania i wesprzeć klienta w trudnym procesie wyboru. – Dobry pośrednik kredytowy ma dostęp do wielu ofert operujących na naszym rynku banków i będzie w stanie dobrać rozwiązanie idealnie dostosowane do potrzeb kredytobiorcy – mówi Michał Dawidowicz. – Poza tym korzystamy również często z tych samych narzędzi, co pracownicy banku, a z naszych usług można korzystać online. Aby uzyskać dobry kredyt, nie trzeba nawet wychodzić z domu, ani wnosić jakichkolwiek opłat z tytułu pracy pośrednika – dodaje.

Ile trwa uruchomienie kredytu hipotecznego ING?

Wielu kredytobiorców interesuje również czas oczekiwania na wypłatę środków w ramach kredytu hipotecznego. Samo uruchomienie kredytu po podpisaniu umowy powinno zająć do 10 dni kalendarzowych, w wielu przypadkach dzieje się to jednak zdecydowanie szybciej, a środki trafiają na konto w przeciągu 1-2 dni roboczych. Oczywiście cały proces jest jednak dłuższy i – w zależności od indywidualnego przypadku i rozpatrywanych dokumentów – może trwać ok. 2-3 miesięcy. Dlatego też warto jak najlepiej się do niego przygotować, a skorzystanie z usług doradcy kredytowego będzie znakomitym wsparciem w tym zakresie.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...