Edukacja

Na czym polega ranking kredytów hipotecznych, co decyduje o najlepszym kredycie hipotecznym?

NA CZYM POLEGA RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH, CO DECYDUJE O NAJLEPSZYM KREDYCIE HIPOTECZNYM?

Ranking kredytów hipotecznych to zestawienie najlepszych aktualnych ofert banków, ale co oznacza w tym kontekście słowo „najlepszy”? Co decyduje o tym, że dany kredyt hipoteczny znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu? Sprawdzamy.

Co uwzględnia ranking kredytów hipotecznych?

Aby dowiedzieć się, co decyduje o najlepszym kredycie hipotecznym, należy najpierw sprawdzić, jakie informacje o danej ofercie kredytowej znajdziemy w popularnych rankingach. W zależności od serwisu finansowego, informacje te mogą się różnić, jednak większość rankingów kredytów hipotecznych zawiera:

  • Wysokość oprocentowania,
  • Wysokość RRSO,
  • Wysokość prowizji,
  • Maksymalną i minimalną kwotę kredytu hipotecznego,
  • Minimalny i maksymalny okres kredytowania.

Oprócz tego, niektóre bardziej szczegółowe rankingi mogą nas informować o przedziale wiekowym kredytobiorcy, który ma szansę na takie zobowiązanie oraz o wysokości wkładu własnego czy o kosztach polisy.

Jak działa ranking kredytów hipotecznych?

Ranking ma wskazać najlepszy kredyt hipoteczny (ranking na Wnioskomat.com), czyli taki, który będzie najtańszy dla kredytobiorcy. W końcu cena takiego zobowiązania zwykle jest dla niego najistotniejszym czynnikiem przy wyborze konkretnej oferty. Na tej podstawie można stwierdzić, że na najwyższych miejscach w popularnych rankingach można znaleźć kredyty, w których RRSO wynosi najniższy %, co oznacza, że rata jaką będziesz musiał spłacać również będzie najniższa. A co jeszcze warto wiedzieć o takich rankingach kredytów hipotecznych? Czy warto się przyglądać również innym parametrom, czy tylko RRSO?

RRSO

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, uwzględnia całkowity koszt kredytu, więc można się nią kierować. Jednak warto mieć świadomość co będzie się na nie składać, dlatego też w rankingach podane są również szczegółowe informacje, takie jak wysokość oprocentowania, prowizji czy dodatkowego ubezpieczenia. Bardzo istotny jest również okres kredytowania oraz maksymalna kwota do spłaty. Jeśli zależy nam na kredycie hipotecznym na bardzo wysoką kwotę, to istotniejszy niż jego koszt powinien być dla nas fakt, czy w ogóle możemy otrzyma kredyt na taką kwotę w wybranym banku. Warto również pamiętać o tym, że oprocentowanie kredytu może być stałe lub zmienne, dlatego nie bez znaczenia pozostaje jego początkowa wysokość.

A o czym jeszcze pamiętać, przed podpisaniem umowy kredytowej? Jakie są pozostałe koszty kredyt hipotecznego? Warto dokładnie sprawdzić, ile wynosi prowizja za udzielenie takiego zobowiązania oraz obowiązkowe składki na ubezpieczenie. Niektóre banki wymagają również skorzystania z ich innych produktów, takich jak konto osobiste czy oszczędnościowe. Warto o tym pamiętać, ponieważ takie z pozoru nieistotne elementy, mogą generować dodatkowe koszty.

Warto również pamiętać, że oprócz rankingów kredytów hipotecznych, w sieci można znaleźć też inne pomocne narzędzia, z których polecamy skorzystać, aby wybrać jak najlepszy kredyt. Należą do nich kalkulator rat kredytu hipotecznego, kalkulator zdolności kredytowej czy porównywarki kredytów hipotecznych.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...