O nas

Kim jesteśmy?

Kim jesteśmy? Dwójką dobrych znajomych, którzy postanowili stworzyć bloga. A konkretniej:

Bartosz – ekonomista, zawodowo specjalista ds. finansowych w dużym przedsiębiorstwie produkcyjnym.

Damian – ekonomista-programista.

Na naszym blogu będziemy opisywać różne aspekty finansowe i ekonomiczne oraz mechanizmy funkcjonowania gospodarki. Pokażemy, jak w prosty sposób kontrolować domowy budżet, a przez to zwiększać swoje oszczędności. Nie zabraknie tematów związanych z zakupami, oszczędnościami w domu oraz około gospodarczych aspektów życia codziennego.

Dlaczego taki temat?

Podczas wielu rozmów, jakie odbyliśmy, doszliśmy do wniosku, że edukacja finansowa i ekonomiczna naszych rodaków jest na niewystarczającym poziomie. Panuje powszechne przekonanie, że pieniądze to temat tabu i nie powinno mówić się o nich głośno. Naszym zdaniem to duży błąd. Każdy od najmłodszych lat powinien być uświadamiany w kwestii finansów. Nie chodzi tutaj o zaawansowaną wiedzę o funkcjonowaniu rynków finansowych, jaką zdobywa się kończąc studia ekonomiczne. Chodzi o to, żeby każdy z nas wiedział, jak w prosty sposób powiększyć ilość posiadanych przez siebie środków pieniężnych. Oczywiście, nie będą to porady, jak przejść drogę „od zera do milionera”, a raczej jak podejmować codzienne decyzje tak by zwiększać swoje oszczędności.

Wywiad

Z filmu dowiecie się, co Bartosz sądzi o stażach organizowanych przez Program Kariera oraz o jego początku kariery w PRESS GLASS. Dowiecie się czy warto brać udział w stażach organizowanych przez Program Kariera.

źródło: tvrzeczpospolita

Zapraszamy również na nasz fanpage na Facebooku, który znajdziecie pod tym adresem -> tutaj.