Edukacja

O tych zasadach musisz pamiętać zanim pożyczysz pieniądze

O TYCH ZASADACH MUSISZ PAMIĘTAĆ ZANIM POŻYCZYSZ PIENIĄDZE

Kilka lat temu na skorzystanie z oferty firm pożyczkowych decydowali się tylko klienci, którzy nie mieli szans na uzyskanie kredytu bankowego. Obecnie jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Zagraniczne firmy przyniosły jednak na polski rynek standardy typowe dla zachodnich krajów, co w połączeniu z państwową regulacją rynku (tzw. ustawa antylichwiarska) sprawiło, że pożyczanie w sektorze pozabankowym stało się bezpieczniejsze i tańsze. Dziś coraz więcej klientów wybiera takie pożyczki jako alternatywę dla kredytów – przede wszystkim ze względu na ograniczone do minimum formalności oraz możliwość szybkiego uzyskania pieniędzy. Jak jednak wybrać pożyczkę? Na jakie warunki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Na te pytania odpowiadamy wspólnie z serwisem Loanscouter.com.

Po pierwsze: dostępna kwota

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad wysokością potrzebnej kwoty. Nie należy brać pożyczek większych niż nasze potrzeby – nie zapominajmy, że musimy ją przecież zwrócić, zwykle wraz z odsetkami. Jest to ważne przede wszystkim, kiedy zamierzamy pożyczyć stosunkowo dużą kwotę. Poszczególne firmy wyznaczają bowiem limity, powyżej których nie udzielają finansowania, wynoszące od kilku do ponad dwudziestu tysięcy złotych. Poszukiwania oferty należy więc rozpocząć od zorientowania się, którzy pożyczkodawcy zapewnią nam wymaganą kwotę.

Po drugie: wysokość opłat

Tak wyselekcjonowane oferty warto porównać ze sobą, szczególną uwagę poświęcając oczywiście kosztom. Składają się na nie nie tylko odsetki, ale też prowizja. Najlepszym sposobem na wybór najtańszej oferty jest porównanie RRSO, czyli wskaźnika oznaczającego roczną rzeczywistą stopę oprocentowania. W sektorze pozabankowym znajdziemy całkiem sporo firm oferujących klientom korzystającym z ich usług po raz pierwszy darmowe pożyczki. Wybór jednej z nich to doskonały sposób na zoptymalizowanie wydatków związanych pożyczeniem pieniędzy.

Po trzecie: warunki spłaty

Kolejny czynnik to warunki, na jakich przebiegać będzie spłata zobowiązania. Tu do wyboru mamy dwa rozwiązania. Pierwsze to popularne chwilówki. Swoją nazwę zawdzięczają one szybkości, z jaką załatwia się formalności i oscylują na niewielkie kwoty. Ich spłata następuje w jednej transzy po czasie ustalonym w umowie. Może on wynieść od tygodnia do kilku miesięcy. W przypadku większych kwot dobrym rozwiązaniem mogą zaś okazać się pożyczka ratalna. Ta bardzo przypomina zwykły kredyt bankowy, a na jej spłatę klient ma zwykle do 24 miesięcy.

Po czwarte: unikaj oszustów

Poszukując pożyczki łatwość paść ofiarom oszustów, którzy tworząc witryny imitujące te należące do firm pożyczkowych wyłudzają dane osobowe. Zastawionych przez nich pułapek można jednak uniknąć, sprawdzając certyfikat bezpieczeństwa strony zanim wypełnimy formularz. Warto też korzystać z serwisów takich jak Loanscouter. Znajdziemy w nich jedynie odnośniki do zweryfikowanych serwisów, a także szybko porównamy ze sobą różne dostępne w danym momencie oferty pod kątem najważniejszych parametrów.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...