Edukacja

Ranking blogów finansowych 2018

Finansowy Siłacz ma już prawie rok. Z tej okazji przygotowaliśmy ranking blogów finansowych 2018. Oczywiście jest to nasz subiektywny ranking. Nie wykorzystywaliśmy do jego stworzenia żadnych profesjonalnych narzędzi do oceny liczby użytkowników itd.

Blogi, które zostaną wymienione to te pozycje, które sami czytamy chcąc zgłębić naszą wiedzę. Ekonomia i finanse to taka dziedzina wiedzy, w której trzeba ciągle się uczyć. Trzeba ciągle czytać o nowych trendach w związku z tym, że rynek się zmienia. Coś co było standardem 10 lat temu, obecnie może funkcjonować zupełnie inaczej.

Zasady przygotowywania rankingu

Postanowiliśmy przyznać wyróżnienia w 3 kategoriach. Poznacie je niebawem i na pewno przynajmniej jedna z nich będzie dla Was zaskoczeniem 😊 Kolejny raz podkreślimy, że ranking blogów finansowych oparty jest na naszych prywatnych, subiektywnych odczuciach.

Nie ma na co czekać – odkrywamy karty.

Najbardziej znane blogi finansowe

Pierwsza kategoria nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Przedstawimy 3 blogi, które naszym zdaniem tworzą ścisły TOP. Każdy z tych blogów mimo różnic jest kompletny. Stali czytelnicy tych blogów na pewno znacznie poprawili swoją świadomość ekonomiczną.

Miejsce 1

 

 

Jak oszczędzać pieniądze –  chyba najbardziej znany blog finansowy w Polsce, stworzony przez Michała Szafrańskiego. W 2017 roku otrzymał tytuł jednego z najbardziej wpływowych blogerów w kraju (dokładne dane).
Jego książka Finansowy Ninja przyniosła mu ponad 1 500 000 zł zysku ( przychód ze sprzedaży minus koszty). Nie będziemy specjalnie ściemniać, że jego blog zainspirował nas do stworzenia Finansowego Siłacza. Niekwestionowany lider i osiągnięcie, chociaż 10% tego co udało się osiągnąć jemu będzie wielkim sukcesem.

Miejsce 2

Rekin Finansów Logo

Rekin Finansów – blog założony przez Szymona Ziembę w kwietniu 2015. Można powiedzieć, że Rekin Finansów jest dokładnie 2 lata starszy od Finansowego Siłacza. Blog prowadzony na bardzo wysokim poziomie, artykuły są merytoryczne. Szymon pokazuje swoje czytelnikom produkty w które sam inwestuje. To od niego można się dowiedzieć, jak w praktyce zarabiać na pożyczkach gwarantowanych. Wielkim atutem Rekina Finansów jest to, że porusza mniej popularne tematy. Naszym zdaniem czytając bloga dużo dowiedzieć się o finansach mogą także ludzie, którym wydaje się, że już dużo wiedzą.

Miejsce 3

Finanse bardzo osobiste

Finanse Bardzo Osobiste – jego twórcą jest Marcin Iwuć. Blog powstał w 2013 i cały czas dostarcza rzetelnej wiedzy na temat finansów. Blog podobnie jak w przypadku naszego zwycięzcy ewoluował w czasie. Obecnie twórca przykłada dużo uwagi do nagrywania podcastów. Przez 5 lat prowadzenia bloga Marcin Iwuć zyskał wielu czytelników, stał się znaną osobą, często zapraszany jest do mediów. Napisał książkę „Jak zadbać o własne finanse”.

Kobiece blogi

Kolejna kategoria może być pewną niespodzianką. Postanowiliśmy wyróżnić blogi finansowe prowadzone przez kobiety. Każdy z nich porusza trochę inne tematy. Jeden bardziej skupia się na finansach osobistych, inny na rozwoju i samodoskonaleniu. Natomiast Panie tworzą ważną część finansowej blogosfery i nie mogliśmy ich pominąć.

Miejsce 1

Blog finansowy Finanse na obcasach

 

 

 

 

 

Finanse na obcasach – jest to blog stworzony przez Magdę Bród, która na co dzień prowadzi agencję marketingową. Można powiedzieć, że jej historia jest podoba do losów Finansowego Siłacza, a więc najpierw praca zawodowa, a potem blog 😊 Co ciekawe Magda z wykształcenia jest filologiem polskim i logopedą. Rzadko się zdarza, że osoba bez wykształcenia ekonomicznego pisze z taką pasją i ma tak dużą wiedzę 😊 Naprawdę robi to na Nas duże wrażenie. Sam blog jest połączeniem finansów osobistych z lifestyle. Czytelnicy bloga mogą dowiedzieć się jak wpłyną na nich zmiany w prawie pracy, jak kupić świąteczny prezent, czy jak zaplanować ekonomiczne wakacje.

Miejsce 2

Kobiece Finanse

Kobiece finanse – jest to blog stworzony przez Danutę Duszeńczuk-Chmiel znaną wśród znajomych jako Dana. Czytelniczki i czytelnicy jej bloga mogą dowiedzieć się, jak oszczędzać i inwestować pieniądze. Poza tym autorka duży nacisk kładzie na połączenie sukcesu zawodowego z życiem prywatnym. Nie jest typową finansistką. Skończyła informatykę i ekonometrię, dlatego nowe technologie nie są jej obce. Dana napisała książki „Pieniądze dla Pań” oraz „Kariera dla Pań”. Autorce zależy na tym, żeby kobiety walczyły o swoje prawa osiągały świadomość finansową.

Miejsce 3

Pieniądz jest Kobietą

Pieniądz jest kobietą – jego autorką jest Diana Litwin-Dolezińska. Diana nie boi się stwierdzenia, że blog powstał z myślą o kobietach. Pisząc artykuły wyobraża sobie, że czytelniczki są podobne do niej. Przedsiębiorcze i nie bojące się wyzwań. Jej motto jest następujące:
„Pieniądze są dla kobiet! Inwestuj, zarabiaj, oszczędzaj i wydawaj. Bądź kobietą spełnioną i szczęśliwą na co dzień. My kobiety mamy tę moc, a ta moc to nasz sukces!”

Perspektywiczne blogi

Jak to mówią w krajach anglojęzycznych „last, but not least”. Ostatnia, ale nie najmniej istotna kategoria. Blogi, które dopiero pracują na swoją renomę. Część z nich czerpała inspiracje z opisanych już blogów, inne były autorskimi pomysłami. Na pewno tytuły wymienione przez nas wydają się być perspektywiczne.

Miejsce 1

Finansowy Siłacz

Finansowy Siłacz – chyba nikt nie będzie zaskoczony, że postawiliśmy się na pierwszym miejscu. Chcemy namieszać na scenie blogów finansowych. Szczegółowe podsumowanie naszych dokonań przedstawimy w kolejnym artykule, w którym podsumujemy nasz pierwszy rok działalności. Natomiast naszym wielkim sukcesem jest znalezienie się na pierwszej stronie w wyszukiwarce po wpisaniu frazy „blog finansowy”. Poza tym obserwujemy rosnące zasięgi naszych postów a także wejść na stronę. Nie skłamiemy, jeśli powiemy, że naszym celem na koniec 2018 roku będzie 10 000 unikalnych użytkowników miesięcznie. Trzymajcie za nas kciuki, a może kiedyś jakiś bloger uwzględni nas w swoim rankingu… Czas pokaże, ale My jesteśmy optymistami.

Miejsce 2

Oszczędzanie na etacie – blog Michała Dobroczyńskiego, 28 letniego mieszkańca Warszawy. Michał jest naszym rówieśnikiem i podobnie jak MY w 2017 roku założył bloga finansowego. Mimo tego, że jego blog powstał w 4 kwartale 2017 roku to i tak uważamy, że warto uwzględnić go w naszym zestawieniu „ranking blogów finansowych 2018”. Teksty zawarte na blogu charakteryzują się wieloma liczbami. Czytelnicy Michała mogą dowiedzieć się jak oszczędzać prozaicznych, życiowych czynnościach. Michał uświadamia, że bogactwo bierze się z drobnych oszczędności.

Miejsce 3

Stać mnie na to – jest to blog lub nawet vlog o którego istnieniu dowiedzieliśmy się niedawno. Działa jednak od 2016 roku. Jednym z jego twórców jest Michał Włodarczyk. Jednak na stronie można przeczytać, że redakcja jest szersza. Sami o sobie piszą: Stać Mnie, to grupa zapaleńców, która poznała się na studiach. Każdy z nas ma zupełnie inne spojrzenie na świat, ludzi i interakcje pomiędzy nimi.
Twórcy bloga poruszają wiele makroekonomicznych tematów. Nie skupiają się stricte na kwestiach oszczędzania pieniędzy. Wolą pisać/mówić o wolnym rynku i mechanizmach nim kierującym. Ich wielkim atutem jest niestandardowe spojrzenie na świat.

Podsumowanie

Gratulujemy wszystkim blogerom, którzy znaleźli się w naszym rankingu blogów finansowych. Ci których pominęliśmy zachęcamy do dalszej wytężonej pracy, być może w kolejnym rankingu coś się zmieni i zobaczymy w nich nowe twarze? 😊

Do tych, którzy zostali wymienieni, ale także do tych, którzy uważają, że powinni znaleźć się na liście mamy prośbę: udostępnijcie swoje aktualne statystyki dot. liczby użytkowników i odsłon – wspólnie stworzymy ranking, który będzie obiektywny. 1 miejsce zdobędzie blog, który ma największą liczbę użytkowników w miesiącu.

Jeśli nie zgadzacie się z naszym rankingiem to zachęcamy do dyskusji. Merytoryczny dialog prowadzi do rozwoju 😊

You Might Also Like

10 komentarzy

 • Reply
  Diana z Pieniadzjestkobieta
  29 marca, 2018 at 7:10 am

  Ojej jak miło! Bardzo dziękuję za tak piękne wyróżnienie 🙂

  • Reply
   finansowysilacz
   29 marca, 2018 at 7:20 am

   Doceniamy dobrze wykonaną robotę 🙂

 • Reply
  Oszczędzanie na etacie
  29 marca, 2018 at 7:43 am

  Bardzo dziękuję za wyróżnienie i oczywiście trzymam kciuki za realizacje założonego przez Was celu 🙂

  • Reply
   finansowysilacz
   29 marca, 2018 at 9:30 am

   Również trzymamy kciuki 🙂

 • Reply
  ekonomiczny-wojownik.pl
  6 października, 2018 at 5:58 pm

  ciekawe czemu mnie nie ma 😛

  • Reply
   finansowysilacz
   15 stycznia, 2019 at 10:44 am

   Może będziesz w nowym zestawieniu 🙂

   • Reply
    ekonomiczny-wojownik.pl
    3 lutego, 2019 at 7:39 pm

    mam taką nadzieje 🙂
    może i ja zrobię taką listę, myślę, że się znajdziecie 🙂

 • Reply
  Fabryka Finansów
  5 grudnia, 2018 at 1:22 pm

  Ciekawe zestawienie blogów. Będziemy walczyć o wyróżnienie w przyszłości 🙂

  • Reply
   finansowysilacz
   15 stycznia, 2019 at 10:44 am

   Walczcie 😉

 • Reply
  Comparic
  9 kwietnia, 2019 at 1:46 pm

  Blog o oszczędzaniu pieniedzy wydaje się być dla mnie najlepszy. 😉 Nie dziwię się że jest tak popularny, skoro nazwa ewidentnie zachęca. 😉

Leave a Reply

Captcha loading...