Gospodarka

SOCIAL ESTATE – recenzja

social estate

W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy o tym jak inwestować pieniądze. Jedną z ciekawszych form ich inwestowania jest crowdfunding nieruchomości. Dziś przeanalizujemy ofertę Social Estate. Po lekturze dowiecie się jak działa Social Estate. W jaki sposób można wyjść z inwestycji i po jakim czasie. Poznacie także wiele innych ciekawych niuansów inwestowania w nieruchomości. Także Social Estate recenzja – czas start.

Czym jest Social Estate?

Social Estate jest internetową platformą, która skupia małych i średnich inwestorów, umożliwiając im inwestowanie społecznościowe w nieruchomości komercyjne. Inwestorzy nabywają udziały w spółkach celowych i w przyszłości zarabiają na wynajmie nieruchomości. Jest to nowatorskie rozwiązanie, które na polski grunt przenosi najlepsze wzorce działania, wypracowane na świecie.

Więcej informacji o platformie znajdziesz TUTAJ.

Czym jest crowdinvesting nieruchomości?

W największym uproszczeniu jest to metoda inwestowania. Najczęściej dotyczy dużej grupy inwestorów indywidualnych, którzy za pośrednictwem Internetu wspierają wybrane nieruchomości. W zamian za wkład pieniężny otrzymują udziały w spółce celowej. Spółka jest dedykowana danemu projektowi inwestycyjnemu.

Kalkulator Social Estate

Każdy inwestor inwestuje w celach zarobkowych. Zgodnie z kalkulatorem zamieszczonym na platformie średnia roczna stopa zwrotu z inwestycji w nieruchomości komercyjne opracowana na bazie dotychczasowych transakcji Social Estate to 6%. Chyba wszyscy się zgodzą, że to dość atrakcyjna wartość 😊Jest to minimum 3 razy więcej niż oprocentowanie lokat.

Najciekawsze, dotychczasowe inwestycje komercyjne, przeprowadzone przez Social Estate to:

 • park handlowy SHOPIN w Płocku – wartość inwestycji jest szacowana na 19 mln zł.
 • sklep Biedronka, zlokalizowany w Warszawie przy ulicy Pańskiej – wartość inwestycji jest szacowana na 3,5 mln zł.
 • sklepy CCC oraz Rossmann w Garwolinie – wartość inwestycji jest szacowana na 5,4 mln zł.
 • warszawski Manhattan Place – wartość inwestycji jest szacowana na 15 mln zł.

Są to kosztowne i dość prestiżowe inwestycje.

Bezpieczeństwo Social Estate i formalności

Każda inwestycja wiąże się z pewnym ryzykiem. Im większe potencjalne zyski tym większe ryzyko. Tak skonstruowany jest rynek, że zyski są niejako premią za ryzyko. Największą sztuką jest wybrać projekty oferujące stabilne zyski przy relatywnie wysokim bezpieczeństwie.

Platforma Social Estate dokłada dużych starań, aby zadbać o bezpieczeństwo jej użytkowników. Wykorzystywane są standardowe technologie bezpieczeństwa SSL a dane osobowe nie są przechowywane na jej serwerach. W celu zabezpieczenia interesu inwestorów wprowadzone zostały także następujące regulacje:

 • członkiem Rady Nadzorczej jest przedstawiciel inwestorów,
 • Rada Nadzorcza wskazuje audytora audytującego sprawozdania finansowe spółki,
 • Rada Nadzorcza musi wyrazić zgodę na transakcje z Członkami Zarządu a także osobami powiązanymi z Zarządem,
 • wymagana jest zgoda Rady Nadzorczej na transakcje przewyższające 1/3 kapitału zakładowego.

Jak zacząć inwestycję?

Przede wszystkim trzeba mieć 50 000 zł. Jest to warunek przystąpienia do projektu.

Po wpłaceniu środków w projekt udziałowy podpisywana jest umowa przystąpienia do spółki. Do podpisania takiej umowy wymaganie jest notarialne pełnomocnictwo. Każdy wspólnik zyska prawo do dywidendy a także będzie korzystał ze wzrostu wartości nieruchomości. Wspólnicy będą wpisani w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Czas trwania inwestycji

W założeniu projekty inwestycyjne mają charakter rentierski. Przyjmuje się czas inwestycji na 5 do 10 lat. Oczywiście może to być także dłuższy czas.

Istnieje także możliwość umorzenia posiadanych udziałów. Spółka będzie miała obowiązek je odkupić. Inwestor ma także możliwość sprzedania udziałów dowolnemu podmiotowi, czy osobie fizycznej. Social Estate także pomaga w znalezieniu inwestora, pierwszeństwo mają aktualni wspólnicy spółki. Sprzedaż udziałów na rynku, jest zdecydowanie najszybszą i najwygodniejszą opcją.

Social Estate opłaty

Inwestowanie na platformie nie wymaga dodatkowych opłat czy prowizji.

Social Estate opinie Finansowego Siłacza

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne jest na pewno bardzo ciekawym rozwiązaniem. Rynek jest dość stabilny i dynamicznie się rozwija. Zabezpieczeniem inwestycji są umowy podpisane z dużymi i wiarygodnymi najemcami. Z punktu widzenia inwestora minusem jest dość wysoki próg wejścia. Co by nie mówić 50 000 zł to kwota, na zainwestowanie której nie może sobie pozwolić każdy. Jakie jest nasze zdane na temat takich inwestycji? Na pewno jest to ciekawa opcja rozszerzenia swojego portfolio inwestycyjnego.

Crowdfunding nieruchomości – podsumowanie

Mamy nadzieję, że w artykule odpowiedzieliśmy na najważniejsze pytania dotyczące inwestycji w nieruchomości komercyjne. Sami jesteśmy ciekawi jak rozwijać się będzie platforma, jak i cały rynek. Na pewno projekt jest ciekawy i wydaje się perspektywiczny. I wskazówka dla inwestorów – nie zapominajcie, że każdy projekt wiąże się z pewnym ryzykiem.

Zapraszamy do lektury wywiadu właścicielem Platformy Social Estate – <link tutaj>

Do tego, aby inwestować potrzebne są pieniądze. Chcielibyście zarabiać więcej? O tym jak negocjować podwyżkę dowiesz się z naszego artykułu.

Aby zarabiać więcej można także przejść z umowy o pracę na B2B – o tym, ile możesz zyskać dowiesz z innego naszego artykułu.

Ile pieniędzy potrzeba do godnego życia u nas w Polsce? O tym przekonasz się czytając artykuł – Ile kosztuje życie w Polsce?

You Might Also Like

No Comments

  Leave a Reply

  Captcha loading...