Edukacja

Ubezpieczenie telefonu – jak i gdzie ubezpieczyć telefon

ubezpieczenie telefonu

Telefon komórkowy stał się przedmiotem codziennego użytku. Większość z nas rozstaje się z nim bardzo rzadko – oczywiście nie jest to najlepsze dla relacji międzyludzkich i naszego zdrowia, ale tak jest. Tym razem zastanowimy się, czy opłaca się kupić ubezpieczenie telefonu. Odpowiemy na pytanie, ile kosztuje ubezpieczenie telefonu i w jakich sytuacjach warto się o nie pokusić. Nie jest to tekst sponsorowany, nie będziemy omawiać konkretnych ofert, a posłużymy się ogólnymi przykładami. Jeśli zastanawiałeś się nad tym produktem to z pewnością zainteresuje Cię ten tekst. Zapraszamy.

Dla kogo ubezpieczenie telefonu?

Ubezpieczenie telefonu jest świetnym rozwiązaniem dla osób często korzystających z telefonu, mających drogie aparaty, a także dla osób z małymi dziećmi. Im więcej korzystacie z telefonu tym większa szansa, że się go uszkodzi. Posiadając drogi telefon każdy „wypadek” kosztuje drożej i boli bardziej, a z kolei osoby z małymi dziećmi są narażone na to, że dziecko zrzuci telefon z szafki, czy ze stołu. Ubezpieczenie pozwala w krótkim czasie otrzymać nowy telefon lub środki na zakup nowego. Tym bardziej, że obecnie telefon służy nie tylko do dzwonienia. Telefon zastępuje nam budzik, kalkulator, czy laptopa. Z pomocą telefonu robimy zakupy, sprawdzamy pogodę czy piszemy e-maile. Strata telefonu nawet na kilka dni może być dla wielu osób bardzo bolesna.

Komu ubezpieczenie telefonu się nie przyda?

Nie będzie tutaj niczym odkrywczym, że ubezpieczenie telefonu nie będzie potrzebne osobom, które korzystają z telefonów „starszej daty” o niewielkiej wartości, a także zwyczajnie rzadko z niego korzystają. Szansa uszkodzenia telefonu zwiększa się wraz z częstotliwością jego używania. Jeśli ktoś korzysta z telefonu raz na kilka dni, a znam takie osoby, to z pewnością ubezpieczenie nie będzie dla niego najlepszym pomysłem.

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

Cena ubezpieczenia telefonu zależy od 2 czynników. Pierwszym z nich jest cena samego telefonu, gdyż cena ubezpieczenia określana jest najczęściej jako procent wartości telefonu. Oznacza to, że im droższy telefon tym za jego ubezpieczenie będzie trzeba zapłacić więcej, co w zasadzie jest logiczne i dotyczy także chociażby ubezpieczenia samochodu. Drugi czynnik to pakiet ubezpieczeniowy. Pod tym pojęciem należy rozumieć okres ubezpieczenia telefonu – czy ma obejmować okres gwarancji, czy ma być dłuższy, a także to od jakich ryzyk ubezpiecza. Czy mowa o ubezpieczeniu od kradzieży, uszkodzenia, zalania itd. Im szerszy pakiet, tym ubezpieczenie będzie droższe.

Generalnie można przyjąć, że ubezpieczenie telefonu kosztuje od 15 do 30% wartości telefonu

Jak kupić ubezpieczenie telefonu?

Ubezpieczenie telefonu najlepiej i najwygodniej kupić w pakiecie z telefonem. Coraz więcej sklepów oferujących telefony komórkowe ma podpisane umowy z firmami ubezpieczeniowymi i oferuje pakiety. Najczęściej na podjęcie decyzji ma się około 3 dni roboczych od dnia zakupu. Można to zrobić w salonie lub przez Internet, wtedy dokumenty do podpisania zostaną dostarczone przez kuriera.

Ubezpieczenie telefonu – podsumowanie

Ubezpieczenie telefonu stało się coraz powszechniej kupowanym produktem. Jak każde ubezpieczenie zapewnia „spokój” w razie nieprzewidzianej sytuacji. Czy opłaca się z niego korzystać? Wszystko zależy od konkretnej sytuacji, ale jeśli jesteś „gadżeciarzem” i masz drogi telefon, dodatkowo korzystasz z niego bardzo często to na pewno warto skorzystać z takiego ubezpieczenia. Co o tym sądzicie? Kupujecie ubezpieczenie dla swojego telefonu? Dajcie znać w komentarzu.

Ubezpieczanie się jest oznaką świadomości pewnych zagrożeń i chęci przeciwdziałania nim. Łatwiej być decydować się na nie mając pieniądze. Jak negocjować podwyżkę dowiesz się z naszego artykułu.

Aby zarabiać więcej można także przejść z umowy o pracę na B2B – o tym, ile możesz zyskać dowiesz z innego naszego artykułu.

Ile pieniędzy potrzeba do godnego życia? O tym przekonasz się czytając artykuł – Ile kosztuje życie w Polsce?

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...