Edukacja

Wstęp do oszczędzania

finansowy siłacz mapa

Jak już wiecie, w ubiegłym tygodniu Finansowy Siłacz rozpoczął swoją działalność. Skąd taka nazwa? O czym będziemy pisali? Do kogo będą kierowane nasze teksty? Czy to będzie kolejny blog?

Skąd nazwa Finansowy Siłacz?

Uznaliśmy, że nawiązanie do treningu sportowego będzie bardzo trafne. Amator idący na siłownię musi włożyć dużo wysiłku, aby zbudować swoją muskulaturę. Jednak nie dzieje się to z dnia na dzień. Potrzeba na to ciężkiej pracy i wytrwałości. Zarówno w treningu sportowym, jak i w oszczędzaniu, ważnych jest wiele podobnych do siebie aspektów, takich jak:

 • systematyczność
 • odpowiednia wiedza merytoryczna
 • dobór odpowiednich ćwiczeń/narzędzi

Oczywiście można znaleźć także różnice. My jednak będziemy się skupiać na podobieństwach.

Oszczędzanie

W oszczędzaniu bardzo ważna jest regularność, wiedza czy dobór odpowiednich produktów bankowych. Jeśli myślicie, że zbudujecie swój majątek w kilka dni, to niestety jesteście w dużym błędzie. Musicie uzbroić się w cierpliwość, która na pewno za jakiś czas zostanie doceniona. Mamy nadzieję, że to zdanie nikogo nie zniechęciło do dalszej lektury. Jesteśmy uczciwi i nie zamierzamy nikomu wmawiać czegoś, do czego nie mamy przekonania, a naszym zdaniem oszczędzanie to długotrwały proces. Będziemy chcieli zwrócić Waszą uwagę na pewne decyzje, które podejmujecie każdego dnia. Dzięki niewielkim zmianom będziecie w stanie oszczędzać pieniądze.

Czytając Finansowego Siłacza, dowiecie się jak zmniejszyć swoje wydatki – nie ograniczając przy tym poziomu życia, a także jak pomnożyć to, co udało Wam się zaoszczędzić – TAK jest to możliwe !!!

Odbiorcy

Z pewnością odbiorcami bloga będą osoby o różnym poziomie wiedzy z dziedziny finansów i ekonomii. Mamy nadzieję, że eksperci w tej tematyce będą chcieli dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Natomiast osoby rozpoczynające swoją przygodę z ekonomią będą chciały stosować proste tricki zwiększające nie tylko poziom oszczędności, ale przede wszystkim świadomość finansową.

Zachęcamy do aktywnej dyskusji na naszym profilu na Facebooku oraz w komentarzach, gdyż ekonomia jest taką nauką, w której każdy może mieć swoje przekonania i nie ma w niej jednego złotego środka. Wymiana poglądów i doświadczeń może tylko rozwinąć wiedzę każdego z nas. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że bez względu na wykonywaną profesję, znajomość zasad i mechanizmów jakimi rządzi się ekonomia, może tylko pomóc. Na pewno powinno się unikać poglądu: „ ja się na tym nie znam – finanse i ekonomia nie są dla mnie”.

To tyle tytułem wprowadzenia.

PS. Gdybyście mieli jakiś temat, który Was szczególnie interesuje, to podrzućcie nam go w komentarzach, a my postaramy się go zgłębić.

Mamy nadzieję, że spodobał się Wam wpis odnośnie wstępu do oszczędzania wg Finansowego Siłacza. Jeśli macie jakieś sugestie, pytania lub coś do dodania zapraszamy do komentowania na naszym blogu oraz na fanpage.

You Might Also Like

9 komentarzy

 • Reply
  Kalsiver
  23 kwietnia, 2017 at 3:31 pm

  Temat nr.1 jak ogarnąć domowy budżet.
  To chyba najważniejsze 😀

  • Reply
   finansowysilacz
   15 stycznia, 2019 at 10:19 am

   Opisane 🙂

 • Reply
  Bartosz Maciński
  24 kwietnia, 2017 at 4:14 pm

  Postaramy się poruszyć ten temat w najbliższym czasie 🙂

 • Reply
  Grzegorz
  26 kwietnia, 2017 at 8:04 pm

  Budżet małżeński, a kosztowne hobby.

  • Reply
   Bartosz Maciński
   27 kwietnia, 2017 at 5:39 pm

   Stwórzcie odrębny budżet, ustalcie kwotę którą można swobodnie dysponować i starajcie się jej nie przekraczać.
   Bardzo ciekawy temat. Postaramy się odnieść do niego szerzej w jednym z artykułów.

  • Reply
   finansowysilacz
   15 stycznia, 2019 at 10:19 am

   opisane 🙂

 • Reply
  Michał
  27 kwietnia, 2017 at 10:51 am

  zarabiam +1500zl
  czynsz -400zl
  prąd -50zl
  woda -30zl
  telefon-30zl
  internet -30zl
  bilety mpk -89zl
  jedzenie -500zl (nie kupuje avokado, szparagow itp)
  chemia -100zl
  Zostaje mi około -200/300zl na ubrania i inne pierdoły. Proszę o poradę jak zacząć oszczędzać.
  Pozdrawiam
  Michał

  • Reply
   Bartosz Maciński
   27 kwietnia, 2017 at 5:42 pm

   Postaramy się napisać artykuł dotyczący oszczędzania przy niskich dochodach.
   Oczywiście skala oszczędności będzie taka a nie inna, ale zmiana kilku nawyków może pomóc w rozpoczęciu oszczędzania drobnych kwot 🙂

  • Reply
   finansowysilacz
   15 stycznia, 2019 at 10:18 am

   Masz do Nas jeszcze jakieś pytania? 🙂

Leave a Reply

Captcha loading...