Edukacja

Zaczynamy

blog kalkulator

Finansowy Siłacz to blog, na którym będziemy opisywać różne aspekty finansów i ekonomii oraz mechanizmy funkcjonowania gospodarki. Pokażemy także, jak w prosty sposób kontrolować domowy budżet, a przez to zwiększać swoje oszczędności.

Dlaczego taki temat?

Podczas wielu rozmów jakie odbyliśmy nasunął się nam jeden ważny wniosek: edukacja finansowa i ekonomiczna naszych rodaków jest na niewystarczającym poziomie. Panuje powszechne przekonanie, że pieniądze to temat „tabu” i nie powinno mówić się o nich głośno. Naszym zdaniem jest to duży błąd i każdy od najmłodszych lat powinien być uświadamiany w kwestii finansów. Nie chodzi tutaj o zaawansowaną wiedzę o funkcjonowaniu rynków finansowych, jaką zdobywa się kończąc studia ekonomiczne. Chodzi o to, żeby każdy z nas wiedział jak w prosty sposób zwiększyć ilość posiadanych przez siebie środków pieniężnych. Oczywiście nie będą to porady jak przejść drogę „od zera do milionera”, a raczej w jaki sposób korzystać gospodarować własnym budżetem, czy też korzystać z bankowych promocji.

Czy będziemy pisać o polityce?

I tak i nie. Na pewno nie będzie to polityka w klasycznym tego słowa znaczeniu – nie będziemy poruszać tematów Trybunału Konstytucyjnego, czy wyborów do Parlamentu Europejskiego, ale na pewno opiszemy skutki wprowadzenia Programu 500+ czy innych gospodarczych reform.

Dlaczego stworzyliśmy blog finansowy?

Częściowo odpowiedzieliśmy na to pytania pisząc o edukacji społeczeństwa. Natomiast sami też chcemy się uczyć. Pisząc artykuły będziemy pozyskiwać nowe informacje, a jak wiadomo kto nie idzie do przodu ten się cofa, dlatego chcemy ruszyć naprzód.

Uważamy, że blog to bardzo dobre miejsce do wymiany poglądów. Nie twierdzimy, że mamy „monopol” na wiedzę. Jeśli ktoś ma inne zdanie, chce zaprezentować swoje stanowisko to zapraszamy do dyskusji.

Mamy nadzieję, że spodobał się Wam wpis wyjaśniający skąd nazwa oraz o czym będziemy pisali. Artykuły będą pojawiały się z częstotliwością około 1 na tydzień. Jeśli macie jakieś sugestie, pytania lub coś do dodania zapraszamy do komentowania na naszym blogu oraz na fanpage.

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply
  Rafał Jezierski
  13 listopada, 2017 at 11:27 am

  Bardzo intrygujący wpis! Czekamy na kolejne 🙂

  • Reply
   finansowysilacz
   15 stycznia, 2019 at 10:18 am

   i jak Ci się podobają kolejne wpisy? 😉

Leave a Reply

Captcha loading...