Edukacja

Zainwestuj w siebie – to procentuje!

zdrowy tryb życia - Calypso Częstochowa

Odczuwasz chroniczne zmęczenie, brak chęci do życia, siły, motywacji, ciągle chce Ci się spać. Nie mogąc skupić się na pracy, sięgasz po kolejny kubek kawy i coś słodkiego na „pobudzenie”. Brzmi znajomo? To tylko przesilenie wiosenne, samo przejdzie- pomyślisz. Może zamiast czekać- zacznij działać! Nie pozwól by złe samopoczucie wpłynęło na jakość Twojego życia prywatnego i zawodowego.

Co robić?

Najlepsze co możesz zrobić w tej sytuacji to zacząć inwestować w siebie. I wcale nie chodzi tu o duże nakłady finansowe, a o inwestycję Twojego czasu i chęci. Najskuteczniejszym sposobem na jesienno-zimową chandrę, zwalczenie dolegliwości związanych ze zmianami atmosferycznymi jest poprawa sposobu odżywiania, trybu życia oraz wprowadzenie aktywności fizycznej. Nie musisz od razu sięgać po drogie suplementy zachwalane w reklamach telewizyjnych. Poszerz swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, naucz się przygotowywać pełnowartościowe posiłki z prostych składników, które aktualnie posiadasz w kuchni. Spróbuj zastępować niezdrowe przekąski, ich zdrowszymi odpowiednikami. Jeśli czujesz, że jakiś produkt ewidentnie Ci nie służy i źle się po nim czujesz- wyeliminuj go. To wcale nie musi być trudne! W ten sposób wzbogacisz swój organizm o cenne witaminy i składniki odżywcze, będziesz mieć więcej energii, odciążysz wątrobę i jelita, których stan często wpływa na nasze samopoczucie. W sieci dostępnych jest mnóstwo blogów i artykułów propagujących zdrowy tryb żywienia, pełnych przepisów i kulinarnych inspiracji.

Zajęcia fitness

Wprowadź aktywność fizyczną! Zacznij chodzić na spacery, biegać, jeździć na rowerze. Często do pokonania choćby niewielkiego dystansu wybierasz samochód- postaraj się chodzić pieszo. Jeżeli ciężko Ci zmotywować się samemu- zapisz się do fitness klubu. Nowoczesne kluby posiadają nie tylko sprzęt do ćwiczeń wysokiej jakości, ale też oferują szereg ciekawych zajęć fitness, opiekę trenerską, porady dietetyczne czy fizjoterapeutyczne. Dodatkowo organizują dla swoich klubowiczów różne aktywności jak np. zajęcia outdoorowe, rajdy rowerowe, spływy kajakowe, maratony fitness i rywalizacje, wyjazdy na imprezy sportowe i integracyjne. Dzięki temu, możesz stać się częścią społeczności, przynależeć do grupy i razem się motywować. To także szansa na nawiązanie wielu nowych znajomości. Pozytywna atmosfera w takim miejscu wpływa na komfort psychiczny i regenerację umysłową po ciężkim dniu w pracy. Biorąc pod uwagę kwestię finansową, wszystko to zwykle dostępne jest w ramach jednego karnetu. W większości obiektów honorowane są także karnety firmowe, lub grupowe, które posiadają zniżkę. Zapytaj swojego pracodawcę o możliwość nawiązania umowy z klubem fitness, a jeśli sam prowadzisz biznes, spróbuj zorganizować taką zniżkę dla swoich pracowników.

Nowe kluby fitness

Tego typu klubów fitness i obiektów sportowych powstaje obecnie coraz więcej i czynne są niemalże od świtu do zmierzchu- nie wymyślaj więc wymówek, że praca w określonych godzinach uniemożliwia Ci korzystanie z nich. To naprawdę świetna forma spędzania wolnego czasu, sposób na odreagowanie stresu i relaks. Nic nie działa tak dobrze na ciało i umysł, jak wytwarzane podczas wysiłku endorfiny! A gdy już zdrowo się zmęczysz- odpocznij! Pamiętaj, że sen i regeneracja są niezwykle ważne dla naszego organizmu. Wpływają na nastrój, samopoczucie i funkcjonowanie każdego dnia. Często przyczyną problemów ze snem są złe nawyki żywieniowe, stres, brak aktywności fizycznej, przez co odczuwamy jedynie zmęczenie psychiczne.

Pozornie wydawać by się mogło, że inwestycja w siebie to taka, która się nie zwróci. Przecież nie zarobię więcej dzięki niej- pomyślisz. Bezpośrednio- nie, ale zdecydowanie poprawić się może Twoje samopoczucie, kondycja, koncentracja, efektywność i wydajność w pracy, kreatywność. Sprawne ciało i zdrowy tryb życia to świeży umysł. Uprawianie sportów wzmaga dążenie do osiągania wyznaczonych celów, zarówno prywatnych jak i zawodowych. To już pośrednio przełożyć się może na lepsze zarobki, awans, pomysły na rozwój swojego biznesu, czy choćby uporanie się z narzuconymi obowiązkami znacznie szybciej, dzięki koncentracji i motywacji. Osoby energiczne i pełne chęci do działania częściej zostają obsadzone na stanowiskach managerskich lub kierowniczych.

Inwestycja w siebie procentuje – choć wcale dużo nie kosztuje!

Jeśli macie jakieś sugestie, pytania lub coś do dodania zapraszamy do komentowania na naszym blogu oraz na fanpage.

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...