Oszczędzanie

Jak zarobić milion złotych?

Perspektywa posiadania miliona złotych to kusząca sprawa dla wielu osób. Posiadanie tej kwoty może dać przepustkę do wejścia do zaszczytnego grona milionerów. Brzmi fajnie, prawda? Zastanowimy się, czy dziś milion złotych to dużo czy mało, jak zarobić milion złotych i czy pierwszy milion trzeba ukraść Będzie na pewno ciekawie i inspirująco. Duże kwoty zaczynają się od małych kwot a systematyczność czyni cuda.

Ile czasu potrzeba, żeby zarobić milion złotych?

Zakładając przeciętne zarobki w granicach średniej krajowej, czyli około 3 500 zł netto rocznie zarabia się 42 000 zł. W takim przypadku do zarobienia miliona złotych będzie potrzeba prawie 24 lat. Biorąc pod uwagę, że aktywność zawodowa trwa u mężczyzn około 40 lat to przeciętny mężczyzna zarobi przez całe swoje życie niecałe 1 700 000 zł. Patrząc na takie rozważanie milion wydaje się kwotą bardzo dużą, a wręcz abstrakcyjną. Trzeba jednak wziąć pod uwagę inflację, czyli spadek wartości pieniądza w czasie, inwestycje, oszczędności oraz wzrost wynagrodzenia. W takim ujęciu zarobienie miliona wydaje się odrobinę łatwiejsze.

Miesięczne zarobki nettoPo ilu latach zarobisz 1 mln
250033,3
300027,8
350023,8
400020,8
450018,5
500016,7
600013,9
700011,9
800010,4
90009,3
100008,3
110007,6
120006,9
130006,4
140006,0
150005,6

Jak zarobić pierwszy milion?

Sami widzicie, że zarobienie miliona złotych to długotrwała i pracochłonna sprawa. Nie pozostaje nic innego jak ciężko pracować. Aby zarobić pierwszy milion trzeba skupić się na pracy, ale też na samorozwoju. Tylko nauka i rozwijanie kompetencji pozwoli być atrakcyjnym na rynku pracownikiem a co za tym idzie zarabiać powyżej przeciętnej. Wysokie zarobki to tylko połowa sukcesu. Do pracy na etacie dochodzą inwestycje, które także przyspieszają gromadzenie majątku. Przykładowe mieszkanie pod wynajem może generować 20 000 zł rocznie. Dzięki takiemu pasywnemu dochodowi co 50 lat zyskujesz kolejny milion, a mając odłożone 300 000 zł można już kupić kolejne mieszkanie.

Czy pierwszy milion trzeba ukraść?

Znane powiedzenie mówi o tym, że pierwszy milion trzeba ukraść. Wydaje się, że pokazaliśmy, iż można dojść do niego ciężką i uczciwą pracą. Oczywiście mamy świadomość, że posiadanie pewnego majątku na starcie zdecydowanie ułatwi zarobienie tej kwoty. Choćby przez wspomniany już wcześniej najem. Być może właśnie dlatego w przestrzeni publicznej funkcjonuje to powiedzenie. Osobie zamożnej zdecydowanie łatwiej zarabiać kolejne pieniądze.

Czy milion złotych to dużo?

Jest to jedno z ciekawszych pytań postawionych w artykule. Milion złotych to i dużo i mało. Wszystko zależy od punktu widzenia i perspektywy. Zależy też od tego czy milion analizowany jest przez pryzmat kwoty na rachunku bankowym, czy przez pryzmat całego majątku. Pewnie w większych miastach dużo osób ma majątek przekraczający milion złotych. Wystarczy spojrzeć na ceny mieszkań. Może się okazać. że właściciel 3 pokojowego mieszkania posiada już w ten sposób ponad pół miliona. Z drugiej strony posiadanie miliona na koncie to już coś czym niewiele osób może się pochwalić. Tak czy inaczej biorąc pod uwagę inflację i fakt gromadzenia majątku w czasie coraz więcej osób może pochwalić się posiadaniem miliona złotych.

Jak zarobić milion złotych – podsumowanie

W dzisiejszym artykule pokazaliśmy, jak zarobić milion złotych i ile czasu na to potrzeba. Oczywiście nie pokazywaliśmy jednej drogi. Wskazaliśmy tylko jak ważne jest kształcenie i rozwój, aby być atrakcyjnym na rynku pracy. Podkreśliliśmy także jak istotne jest odpowiednie oszczędzanie i inwestowanie posiadanych już środków. Dla większości z nas milion złotych to bardzo duża kwota. Kwota, której zdobycie mogłoby zdecydowanie odmienić życie. Jest to jednak kwota, którą można zarobić i trzeba do tego dążyć. Tytułem ciekawostki. Osoba posiadająca dziś milion złotych kupująca za to 3 mieszkania pod wynajem może zarobić kolejny milion bez wychodzenia z domu w ciągu 15-18 lat – czyli szybciej niż wielu etatowców. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy milion to dużo czy nie? Może udało Wam się już tyle zarobić? Zachęcamy do dyskusji.

PS. jeśli interesuje Was jakieś zagadnienie ekonomiczne to napiszcie w komentarzu o czym chcielibyście przeczytać.
Polecamy także inne nasze artykuły:

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...