Edukacja

Kurs niemieckiego w Warszawie czy online? Miejsce ma znaczenie!

Kurs niemieckiego w Warszawie czy online

Stacjonarna forma nauki powoli przestaje być tym najbardziej oczywistym, intuicyjnym wyborem naszych Klientów. Pandemia SARS-CoV-2 udowodniła, że spotkania online to równie skuteczna forma komunikacji. Myśląc więc o swoim rozwoju i zdobywaniu nowych umiejętności, zadaj sobie pytanie – kurs niemieckiego w Warszawie czy online?

W obecnej sytuacji epidemicznej każda aktywność realizowana online zdaje się być po prostu bezpieczniejsza. Poranna kawa z koleżanką na Skype, spotkanie zespołu projektowego na Zoom czy kurs niemieckiego za pośrednictwem platformy LangLion – to w tej chwili bez znaczenia. Ale jak wybrać pomiędzy kursem stacjonarnym a wersją online, gdy już pandemia wygaśnie? Tłumaczymy!

Dla kogo kurs niemieckiego w Warszawie?

Przede wszystkim dla Klientów, którzy mają dobry dojazd i nie demotywuje ich perspektywa korków czy kiepskiej pogody. Decydując się na stacjonarny kurs niemieckiego w Warszawie, musisz mieć na uwadze, że oznacza to konieczność poświęcenia dodatkowego czasu na każdorazowe dotarcie na zajęcia, a potem z zajęć do domu. Jesteśmy również pewni, że będą takie dni, kiedy będziesz po prostu zmęczony i stacjonarny kurs niemieckiego w Warszawie nie będzie na samej górze listy Twoich priorytetów. Czasem po prostu chce się zostać w domu i już nigdzie danego dnia nie jeździć.

Stacjonarny kurs niemieckiego w Warszawie to świetna opcja dla Klientów, którzy potrzebują zmian swojego otoczenia w ciągu dnia. Wyjście z domu i nauka w specjalnie przygotowanej do tego przestrzeni na wiele osób działa mobilizująco. Z trybu „jestem w domu, więc odpoczywam” przestawiasz się wtedy na tryb „jestem na kursie, więc uczę się”, a Twoja koncentracja i umiejętność zapamiętywania naturalnie wzrastają. Dzięki takiej organizacji nauki dużo łatwiej będzie Ci też rozgraniczyć, gdzie i kiedy Twój mózg powinien działać na pełnych obrotach, a gdzie i kiedy może sobie pozwolić na pauzę.

Kiedy wybrać kurs niemieckiego online?

Jeśli jesteś osobą samodzielną, ale przy tym też zapracowaną i zmagającą się z ciągłym brakiem czasu na cokolwiek, kurs niemieckiego online może być dla Ciebie najlepszym wyborem. Nauczysz się języka niemieckiego równie skutecznie co podczas zajęć stacjonarnych, ale zaoszczędzisz sporo czasu i energii na dojazdach. Taki rodzaj zajęć to również ogromne udogodnienie, jeśli często wyjeżdżasz służbowo albo nie mieszkasz w Warszawie, a zależy Ci na nauce w warszawskiej szkole języka niemieckiego. Gdy uczysz się online, odległość nie ma znaczenia – po prostu.

Kurs języka niemieckiego przez internet jest bardzo chętnie wybieraną formą nauki również przez osoby nieśmiałe i introwertyczne. We własnym domu wszyscy czujemy się najbardziej swobodnie i komfortowo – możemy działać w dostosowanym do naszych potrzeb otoczeniu, zaparzyć ulubioną herbatę, zawinąć w koc i wygodnie rozsiąść na kanapie z laptopem i notatkami. W takich warunkach nauka języka niemieckiego będzie bardzo wygodna, ale wyzwaniem mogą okazać się obecne w domu rozpraszacze.

Miejsce ma znaczenie – wybierz dobrze!

1. Interakcje

Kontakt z lektorem oraz innymi uczestnikami zajęć będzie się różnił w zależności od tego, czy wybierzesz stacjonarny kurs niemieckiego w Warszawie, czy zdecydujesz się na zajęcia online. Nauka face to face to dużo więcej przestrzeni na spontaniczne interakcje, żywe dyskusje i nawiązywanie relacji pomiędzy Kursantami. Gdy lekcje odbywają się przez internet, taka komunikacja musi być siłą rzeczy bardziej przemyślana i uporządkowana. O tym, która forma zajęć będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza, zdecyduj intuicyjnie. Na którym kursie będziesz czuł się swobodniej?

2. Przestrzeń

Nauka online w domowym zaciszu to bez wątpienia komfort sam w sobie, ale nie każdy dysponuje swoim własnym home office z dużym biurkiem do pracy, wygodnym fotelem biurowym i porządkiem sprzyjającym skupieniu. Nowoczesna przestrzeń przygotowana stricte do efektywnej nauki zdecydowanie bardziej mobilizuje, a obecność lektora „na miejscu” potrafi jeszcze mocniej zaangażować uczestników kursu języka niemieckiego w omawiany temat. Sam wiesz najlepiej, czego potrzebujesz i które miejsce będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze – przytulny dom czy nowoczesny biurowiec?

3. Koncentracja

Wspomnieliśmy już o rozpraszaczach – są to wszystkie te bodźce, które odwracają Twoją uwagę od trwającej właśnie lekcji niemieckiego. W domu może to być włączony telewizor, leżące na stole czasopismo, mówiący do Ciebie domownik albo przynoszący uparcie piłeczkę psiak. Choć rozpraszacze intuicyjnie kojarzymy właśnie z nauką online, stacjonarny kurs niemieckiego w Warszawie nie jest od nich zupełnie wolny – ciągłe sprawdzanie smartfona czy ciche rozmowy z koleżanką potrafią być równie rozpraszające. Pytanie do Ciebie – na którym kursie będzie Ci się łatwiej skoncentrować?

Autor: einfach so!
+48 660 212 410
biuro@einfachso.pl
www.einfachso.pl

Zachęcamy do zapoznania się również z:

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...