Edukacja

Czy opłaca się inwestować w kryptowaluty?

Wielu z Was z pewnością słyszało o kryptowalutach, a przynajmniej część miała okazję nimi handlować. W dzisiejszym artykule zastanowimy się, czy opłaca się inwestować w kryptowaluty. Przedstawimy pokrótce, czym one są, a także rozprawimy się z negatywnymi opiniami na ich temat. Podpowiemy również, co można robić z kryptowalutami, aby na nich zarabiać oraz wspomnimy o Bitcoin Widget – wtyczce do stron internetowych, która ułatwia inwestorom indywidualnym szybkie i wygodne kupno kryptowalut. 

Czym są kryptowaluty?

Mówiąc o kryptowalutach można używać definicji bardziej skomplikowanych, ale także tych prostszych, bardziej przystępnych. Zaczniemy od fachowej definicji, ale później postaramy się także pokazać prostsze ujęcie tematu. Kryptowaluty określane są jako wirtualne monety lub waluty kryptograficzne. Są one rozproszonym systemem księgowym. Można też na nie spojrzeć w inny sposób. Kryptowaluty to waluty wirtualne, czyli takie które nie posiadają fizycznej formy. To po prostu cyfrowe pieniądze – rodzaj zapisu w systemie.  W większości państw nie są oficjalnym środkiem płatniczym, ale zyskują coraz większą popularność. Salwador uznaje bitcoina jako oficjalny środek płatniczy a Paypal daje możliwość rozliczania transakcji w kryptowalutach. Najpopularniejszą kryptowalutą jest bitcoin.

Skąd biorą się negatywne opinie dotyczące kryptowalut?

Najłatwiej powiedzieć, że wszystkie negatywne opinie dotyczące kryptowalut wynikają z małej wiedzy na ich temat. Być może dla początkującego inwestora temat kryptowalut wydaje się skomplikowany, jednak ich rosnąca popularność i dostępność wiedzy na ich temat rozwiewa ewentualne wątpliwości. Wiele wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości być może zostaną uznane w kolejnych krajach jako środki płatnicze. Negatywne opinie dotyczące kryptowalut mogą także być spowodowane dość wysoką zmiennością kursów. Konwencjonalne waluty wydają się bardziej stabilne, ale jednocześnie nie dają takiej możliwości ochrony i pomnażania swojego kapitału. Warto też pamiętać, że oszustwa pojawiają się wszędzie tam, gdzie są duże pieniądze. Nie ma znaczenia, czy są one papierowe czy wirtualne. Źródłem oszustw jest ludzka chciwość i nieuczciwość a nie sam pieniądz. Dodatkowo, mimo że kryptowalutami nie można powszechnie płacić, to inwestują w nie zarówno banki jak i znani przedsiębiorcy, jak na przykład Elon Musk, założyciel między innymi Tesli, PayPala czy SpaceX, który dzięki swoim biznesom od lat plasuje się wśród najbogatszych ludzi na świecie. Wszystkie te firmy inwestują w waluty cyfrowe, aby chronić swój kapitał przed inflacją i dla zysków.

Czy na kryptowalutach można zarobić?

Wysoka zmienność kursów to niewątpliwa szansa na wysoki i szybki zysk. Powoduje to, że kryptowalutami interesuje się coraz więcej osób. Oczywiście perspektywa szybkiego wzbogacenia wiąże się z ryzykiem. Warto pamiętać, że nie trzeba od razu kupować całego bitcoina.

Czy na kryptowalutach można stracić?

Nie można zapominać, że na kryptowalutach można stracić. Wysoka i szybka zmienność kursów to też pewnego rodzaju ryzyko. Dlatego inwestując trzeba mieć tego pełną świadomość i robić to mądrze. Dodatkowo warto dywersyfikować swój portfel i nie przeznaczać na inwestycje „ostatnich pieniędzy”. Inwestycja w kryptowaluty może też być rodzajem wieloletniej lokaty i w ten sposób należy o niej myśleć.

Co można robić z kryptowalutami?

Kryptowaluty są bardzo płynnym aktywem, w przeciwieństwie np. do nieruchomości. Można je kupować z nadzieją na szybki zysk i sprzedać już za kilka dni. Można także kupować je z myślą o długoterminowych inwestycjach. Takie inwestycje to nie tylko szansa na wymierny zysk, ale również ochrona oszczędności przed inflacją oraz dywersyfikacja portfela. Co ważne, inwestycje w kryptowaluty są legalne.

Co to jest Bitcoin Widget?

Bitcoin Widget to wtyczka dostępna na różnych stronach internetowych. Między innymi na https://bitcoin.pl/ czy https://coinpaprika.com/

Jeśli jesteś inwestorem indywidualnym, to dzięki niej możesz łatwo i szybko kupić kryptowaluty. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla początkujących inwestorów, którzy poprzez wtyczkę mogą kupić kryptowaluty do wartości 1 000 zł bez zbędnych formalności. Dla takich transakcji nie jest wymagane nawet podawanie swoich danych osobowych, wystarczy e-mail oraz nr telefonu. Jest to duże ułatwienie i uproszczenie zakupów, ponieważ omijamy rejestrację, którą musielibyśmy przechodzić, kupując kryptowaluty gdzieś indziej. 

Z drugiej strony, wtyczka Bitcoin Widget może pomóc właścicielom serwisów internetowych w dodatkowej monetyzacji strony. To, ile można zarobić, w głównej mierze zależy od ruchu na naszej stronie. Samo “wkomponowanie” widgetu w naszą stronę jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych umiejętności. Przy niewielkim nakładzie pracy możemy zwiększyć przychód i nadal skupiać się na tym co najważniejsze, czyli dostarczaniu dobrych treści dla naszych czytelników. A większość obsługi wtyczki, jak np. kwestie supportu czy utrzymanie płynności finansowej, leży po stronie Bitcoin Widget.

Czy opłaca się inwestować w kryptowaluty – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się trochę rozjaśnić Wam temat kryptowalut. Na pewno zrozumienie mechanizmu powstawania i funkcjonowania tego rynku nie jest, na pierwszy rzut oka, proste. Chcieliśmy jednak pokazać, że przy odpowiedniej wiedzy  na kryptowalutach można zarabiać. Inwestycje w kryptowaluty można traktować także jako sposób zabezpieczenia swoich oszczędności przed inflacją. A dla właścicieli stron jest to po prostu możliwość zwiększenia przychodów z blogów, serwisów i innych witryn.

Jakie jest Wasze zdanie na temat kryptowalut? Mieliście okazję inwestować w kryptowaluty? Zarobiliście na nich czy straciliście? Podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami.

PS. Jeśli interesuje Was jakieś zagadnienie ekonomiczne, to napiszcie w komentarzu o czym chcielibyście przeczytać.

Polecamy także inne nasze artykuły:

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply

    Captcha loading...